Lokaty z myślą o dziecku

Lokaty z myślą o dziecku

Lokaty z myślą o dziecku

Czy wiesz, że już 30% Polaków, których stać na odkładanie nadwyżek pieniędzy, robi to właśnie z myślą o dziecku? Co ciekawe, pierwsze oszczędności z tego tytułu generowane są wraz z przyjściem małego członka rodziny na świat. Jesteśmy coraz bardziej świadomi konieczności posiadania środków finansowych na przyszłość. Doskonale wiemy, że to my musimy zapewnić dzieciom godny start w dorosłość. Jednym ze skutecznych instrumentów w tym celu są właśnie lokaty.

Inwestowanie bez ryzyka

Nie da się ukryć, że to właśnie lokata jest jednym z niewielu instrumentów inwestycyjnych, które nie są obarczone ryzykiem utraty pieniędzy. Oznacza to, że nie ma możliwości, by inwestor stracił ulokowany kapitał. Rzeczywiście może stracić wypracowany dodatkowy zysk, ale zawsze wrócą do niego pieniądze o tej samej wartości, które zainwestował. Biorąc pod uwagę przyszłość dziecka, nie da się ukryć, że bezpieczeństwo finansów odgrywa tutaj główną rolę.

Inwestowanie w długim terminie

Im dłużej realizowana jest inwestycja, tym na większe zyski można liczyć. Zakładając, że zebrane oszczędności oraz wypracowany zysk ma pomóc w życiowym starcie w dorosłość naszemu dziecku, mamy co najmniej kilkanaście lat na to, by wygenerować jak największą wartość środków. Możemy więc pozwolić sobie na „zamrożenie” kapitału w długim okresie. Co więcej, dzięki temu nie będziemy mieć możliwości wydania tych pieniędzy.

Inwestowanie na indywidualnych zasadach

Banki oferują tak dużo rodzajów lokat, że wśród bogatej gamy tego rodzaju produktów, z całą pewnością każdy wybierze coś dla siebie. W ramach inwestowania środków na przyszłość dziecka, na pewno warto postawić na lokaty długoterminowe, bo takie zapewnią większy zysk. Co więcej, dobrze jest zdecydować się na takie, które już w trakcie trwania umowy z bankiem, pozwalają na dokładanie kolejnego kapitału w dowolnym okresie, który również podlegać będzie korzystnemu oprocentowaniu.

Dobra lokata z myślą o dziecku to także taka, która pozwoli na wyciągnięcie całego bądź części kapitału w miarę indywidualnych potrzeb, ale bez utraty wypracowanych odsetek. Wiadomo przecież, że w ciągu kilku kolejnych lata sytuacja finansowa inwestora może się zmienić i nie będzie mógł on sobie pozwolić na dalsze „zamrażanie” środków finansowych.

Inwestowanie dla każdego

Okazuje się, że to właśnie lokata jest najczęściej wybieranym instrumentem inwestycyjnym, ponieważ ta nie wymaga od inwestorów specjalistycznej wiedzy ani umiejętności. Nie trzeba być wprawionym graczem rynku inwestycyjnego, by na lokacie zarobić. Wystarczy ją założyć i ulokować określoną sumę pieniędzy. Nie trzeba robić nic więcej, a jedynym zadaniem inwestora jest oczekiwanie na zysk. Właśnie dlatego lokaty cieszą się ogromną popularnością wśród tych, którzy dopiero zdecydowali się na pomnażanie swoich oszczędności.