Kurtka puchowa męska - Twoja odpowiedź na największy mróz

Kurtka puchowa męska – Twoja odpowiedź na największy mróz

Kurtka puchowa męska - Twoja odpowiedź na największy mrózŚnieg, bardzo niska temperatura i mroźny wiatr nie muszą być przeszkodą w spędzaniu czasu na świeżym powietrzu, a nawet w uprawianiu sportu zimą. Jest jeden warunek, musisz być na nie dobrze przygotowany. Sprawdź, jaka kurtka pozwoli Ci zachować ciepło nawet w najchłodniejsze dni!

Ochrona przed mrozem

Niska temperatura może być bardziej niebezpieczna dla naszego organizmu niż mogłoby się wydawać. Odpowiednie przygotowanie do wyjścia w zimowy dzień jest zatem niezwykle istotne. Mróz ma zły wpływ przede wszystkim na skórę. Długa ekspozycja na niską temperaturę wysusza i drażni skórę. Dlatego należy ją regularnie nawilżać i starannie zabezpieczać przed zimnym powietrzem. Potrzebujemy więc kremów i maści, na części ciała szczególnie narażone na kontakt z mrozem, czyli twarz i dłonie, oraz odpowiedniej odzieży. Niezastąpione są ubrania ocieplane, wykonane z naturalnych materiałów. Kolejną kwestią, nad którą warto się zastanowić przed wyjściem w chłodny dzień, jest dostarczanie organizmowi wystarczającej ilości energii. Pomóc nam w tym może jedzenie ryb, jaj, kasz, roślin strączkowych, produkty bogate w witaminy A i B oraz składniki mineralne, pieczywo pełnoziarniste zawierające cukry złożone, które dają energię. Podczas wypraw warto mieć przy sobie termos z gorącym napojem.

Dlaczego warto zainwestować w kurtkę puchową?

Uprawianie sportu zimą w stroju, który nie zapewnia odpowiedniej ochrony przed zimnem, może prowadzić do wychłodzenia organizmu. Aby temu zapobiec, powinieneś zadbać o ciepłe ubranie od stóp do głów. Najwięcej ciepła uzyskamy dzięki ubraniu warstwowemu, tak zwanemu „na cebulkę’’. Najważniejszym elementem garderoby będzie w tym przypadku kurtka. Niezastąpiona w zatrzymywaniu ciepła jest kurtka puchowa męska. Najwyższej jakości kurtki puchowe, zapewniające kompleksową ochronę przed niska temperaturą, wypełnione są kaczym lub gęsim puchem. Dzięki niemu kurtki zatrzymują powietrze i idealnie dopasowują się do każdego ruchu. Dodanie do składu materiałów syntetycznych czyni kurtkę odporną na wilgoć. Kurtki puchowe są także odpowiednim rozwiązaniem jako kurtka zimowa do codziennego użytkowania.

Naturalne wypełnienie nie tylko lepiej chroni przed chłodem, lecz także jest znacznie lżejsze od sztucznego. Kurtki puchowe wypełniane naturalnym puchem odznaczają się dużą wytrzymałością, a odpowiednia pielęgnacja, sprawia, że przy przeciętnym użytkowaniu służą nawet przez kilkanaście lat. O właściwościach kurtek puchowych poinformują Cię wskaźnik CUIN, który oznacza stopień sprężystości, czyli stosunek objętości kurtki do jej masy (wyrażany w calach sześciennych na uncję), oraz stosunek puchu do pierza. Najczęściej wynosi on 90 do 10, przy czym większa zawartość puchu wskazuje na lepsze ocieplenie. Przy ekstremalnie niskich temperaturach warto zadbać o to, aby naturalnym puchem wypełnione były także inne części garderoby, m.in. spodnie.

Zalety kurtek puchowych w skrócie

Odpowiedź na pytanie, dlaczego wybrać właśnie kurtkę puchową, jest zatem prosta. Po pierwsze, kurtki puchowe męskie wypełnione naturalnym puchem są odporne na bardzo niską temperaturę i wiatr, są lekkie i łatwe w przechowywaniu – bez problemu zmieszczą się w plecaku. Po drugie, cechuje je duża wytrzymałość. Kurtki puchowe można prać i pielęgnować w warunkach domowych, oczywiście należy to robić ze szczególną starannością. Dodatkowo, przemyślany design, sprawia, że kurtka jest wygodna, doskonale dopasowywuje się do ciała, nie krępuje ruchów, a poza tym można w niej wyglądać bardzo atrakcyjnie.

 

Skoro wiesz już, jak przygotować się na niskie temperatury, możesz zaopatrzyć się w niezbędne produkty i ruszać w podróż lub rozpocząć sezon, nie przejmując się niską temperaturą i wiatrem!