nietrzymanie moczu

Leczenie nietrzymania moczu – jakie metody wykorzystuje?

nietrzymanie moczu

Leczenie nietrzymania moczu jest zabiegiem który może bardzo poprawić jakość naszego życia i codziennego funkcjonowania. Należy jednak pamiętać, że tylko specjalistyczna diagnostyka wraz z doświadczonym personałem lekarskim będzie mógł nam pomóc w walce z tą dolegliwością. Jak więc wyleczyć nasze problemy?

Metody i placówki, gdzie możemy leczyć się z nietrzymania moczu

Jeżeli chodzi o leczenie nietrzymania moczu, to wyróżniamy dwa rodzaje leczenia: leczenie zachowawcze i leczenie operacyjne. Jak same nazwy wskazują, to leczenie zachowawcze ma na celu zapobiegać dalszym problemom z nietrzymaniem moczu za pomocą odpowiednich ćwiczeń, np. dzięki treningowi mięśni dnia miednicy. Po za tym leczenie zachowawcze skupia się też na elektrostymulacji okolic krocza a także terapii behawioralnej, która to terapia poprzez wpływ na zmianę naszego codziennego funkcjonowania ma wywołać tego typu zmiany, że oddawanie moczu będzie lepiej zsynchronizowane. Leczenia operacyjnego raczej nie trzeba dokładniej wytłumaczyć, gdyż skupia się na metodzie zoperowania naszych organów.

Jeżeli chodzi o placówki, to na pewno nie możemy liczyć na publiczną służbę zdrowia, która poprzez swoje wydłużone terminy nie będzie nam mogła zaoferować godnej pomocy. Najlepiej zgłosić się na leczenie nietrzymania moczu w Kędzierzynie-Koźlu lub innym mniejszym mieście, gdyż to właśnie w mniejszych miastach mają swoje siedziby wiele placówek prywatnych zajmujących się ochroną naszego zdrowia.

Zabieg, który nam pomoże

Niestety czasami nie będziemy mogli skorzystać z leczenia zachowawczego i będziemy musieli przejść niezbędny zabieg. Wtedy gabinet urologiczny przedstawi nam to jak będzie wyglądać taki zabieg i jakie mogą pojawić się komplikacje. Warto jednak w takim przypadku się na taki zabieg zdecydować, gdyż podczas niego zostają wzmocnione struktury powięziowe otaczające cewkę moczową oraz okolice wiązadeł, co stabilizuje cewkę moczową pod właściwym kątem.