Kiedy pomoc drogowa jest niezbędna?

Kiedy pomoc drogowa jest niezbędna?

man-597008_640Kierowcy, których auto odmówiło posłuszeństwa podczas jazdy, w wielu wypadkach są w stanie usunąć usterkę samodzielnie. Kiedy okaże się że mamy przebite koło, pusty bak lub rozładowany akumulator, możemy poradzić sobie sami lub z pomocą życzliwych podróżnych. Czasem wystarczy, że pożyczą na klucza, lewarka lub kanistra bądź poratują nas zgadzając się na podpięcie kabli rozruchowych do swojego akumulatora na kilkanaście minut. Zdarza się jednak, że jest to niemożliwe, a usterka jest na tyle poważna, że nie obejdziemy się bez profesjonalnej pomocy drogowej.

Dotyczy to szczególnie awarii silnika, która może nastąpić w wyniku jego przegrzania. Będzie tak też na pewno w wypadku, gdy awaria przydarzy się nam w najgorszych możliwych warunkach np. w „szczerym polu”, w środku nocy lub też w skrajnie niekorzystnej pogodzie. Wówczas wykonanie nawet drobnej naprawy jest znacząco utrudnione, zaś znalezienie osoby chętnej do pomocy lub holowania, graniczy z cudem. Na pewno pomoc drogowa będzie niezbędna przy kolizji, w wyniku której nastąpiły uszkodzenia pojazdu uniemożliwiające jego dalsze uczestnictwo w ruchu drogowym.

pomoc drogowa Częstochowa

W takiej sytuacji najlepiej od razu sięgnijmy po telefon. Wiele korzystnych pakietów assistance obejmuje darmowy serwis i pomoc drogową w nagłych sytuacjach. Obecnie ubezpieczenie OC standardowo obejmuje podstawowy zakres assistance. Bez dodatkowych opcji, mamy zagwarantowaną naprawę na miejscu zdarzenia lub holowanie do najbliższego warsztatu, jeżeli serwisu nie będzie można dokonać od ręki. Istotnym ograniczeniem jest często fakt, że umowa z ubezpieczycielem określa minimalną odległość od miejsca zamieszkania klienta, aby usługa mogła być wykonana nieodpłatnie. Usługi limitowane są też najczęściej zasięgiem terytorialnym i wykazem zdarzeń objętych pomocą. W przypadku wezwania pomocy drogowej dobrze jest więc zdać się na firmę, która honoruje szeroki zakres systemów assistance. Fachowa firma, która wyślę do nas lawetę Częstochowa, powinna oprócz holowania i naprawy, zapewnić nam dodatkowe usługi np. nocleg w hotelu, jeżeli sytuacja będzie tego wymagać.