motocyklowy kask jaki wybvrac

Kask HJC – kiedy wybrać integralny, a kiedy szczękowy?

motocyklowy kask jaki wybvrac

Kaski motocyklowe można podzielić w łatwy sposób na modele szczękowe oraz integralne. Różnice między tymi modelami determinują ich przeznaczenie. Wśród właścicieli dwóch kółek powodzeniem cieszą się zarówno produkty całościowe, czyli integralne, jak i otwierane – szczękowe. Wszystko zależy od preferowanego sposobu poruszania się na motorze. Kask HJC występuje w obydwóch wersjach.

Kask HJC integralny a szczękowy – podstawowe różnice

Kask integralny to jedna skorupa, którą nakłada się na głowę, w tym modelu nie ma możliwości odchylenia dolnej części kasku. Taką możliwość dają właśnie modele szczękowe. W takim kasku istnieje możliwość odchylenia ręką szczękowej części kasku. Dzięki temu motocyklista nie musi zdejmować całego kasku HJC, jeśli chce w czasie podróży zrobić szybkie zakupy na stacji benzynowej, wypić kawę lub porozmawiać ze swoim towarzyszami podróży.

Kask HJC szczękowy to produkt wybierany przez miłośników długich i spokojnych podróży, którzy często jeżdżą w dużych grupach. Kask zapewnia swobodną rozmowę podczas postoju bez konieczności każdorazowego zdejmowania zabezpieczającego nakrycia głowy. To komfortowe rozwiązanie dla każdego miłośnika jazdy na motorze. Z kolei kask HJC integralny wybierany jest raczej przez osoby, które uwielbiają szybką i samotną jazdę na motorze. Kask doskonale chroni głowę, a jego opływowy i prosty kształt wpływa również na osiągi.

Jakie udogodnienia można znaleźć w kaskach HJC?

Kaski motocyklowe powinny nie tylko chronić głowę użytkownika przed uszkodzeniami i urazami, ale muszą zapewniać mu bezpieczeństwo i dobrą widoczność w czasie każdej pogody. Nowoczesne rozwiązania zastosowane w kaskach HJC sprawiają, że motocykliście niestraszne jest słońce, wiatr lub mgła. Szyba w kasku integralnym i szczękowym jest wyposażona w specjalny filtr przeciwsłoneczny, który pozwala na komfortową jazdę nawet w warunkach intensywnego oświetlenia.

W kasku z powodzeniem mieszczą się okulary korekcyjne, co ma duże znaczenie w zakresie bezpieczeństwa użytkowników motocykli. Wentylacja zastosowana w produktach ogranicza ryzyko zaparowania szyby, ale też zapewnia komfort cieplny w środku. Dobra wymiana powietrza sprawia, że skóra podczas jazdy i postoju się nie przegrzewa. Kaski HJC dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych, zazwyczaj do wyboru są również różne rozmiary skorupy, co pozwala dopasować produkt do rozmiaru głowy motocyklisty. W niektórych modelach istnieje możliwość podłączenia interkomu, a to z kolei umożliwia rozmowę z towarzyszami podróży.