akcesoria palaczy
Processed with VSCO with s2 preset

Akcesoria dla palaczy – co najczęściej przydaje się przed i w trakcie wykonywania tej czynności?

akcesoria palaczy
Processed with VSCO with s2 preset

Spora część osób traktuje palenie jako swego rodzaju rytuał. Aby takowy odbyć, warto zaopatrzyć się w przydatny asortyment. W praktyce nie ma znaczenia, co zamierzamy palić. Może to być znana nam wszystkim zielona roślina tudzież zwykły tytoń.

Często spotyka się palaczy, dla których takie czynności jak zwijanie czy mielenie są bardziej odprężające niż samo aplikowanie. Człowiek przyzwyczaja się do często wykonywanych przez siebie ruchów szczególnie, gdy te w znaczny sposób poprawiają jego nastrój i kondycję psychiczną. Na rynku istnieje wiele odmian różnorodnego asortymentu do palenia, który w poniższym wpisie postaramy się przedstawić.

Bletki, zwijki, filtry – podstawa każdego wyposażenia

Skończyły się czasy dotyczące kombinowania odnośnie sposobu palenia. Z reguły, nie wykonuje się już tej czynności przy użyciu folii aluminiowej czy plastikowej butelki. Dziś mamy znacznie więcej sposobów, które nie są tak szkodliwe dla zdrowia, a postęp w tym kierunku stale rośnie. Przyjrzyjmy się nieco bliżej filtrom do palenia. Dla niektórych filtrem nazywa się wąski kartonik złożony w odpowiedni sposób i włożony w bletkę. Niekoniecznie to prawda. Kłócąc się nawet o samo nazewnictwo możemy dojść do wniosku, że papierowe są jedynie ustniki. Wydawać by się mogło, że jest to jedynie określenie, niewprowadzające żadnej różnicy w użytkowaniu. Problem tkwi jednak po stronie wydobywających się z suszu substancji smolistych. Zwykłe papierowe ustniki zabezpieczają jedynie przed przedostaniem się tzw. „komety” do naszych ust.

Coraz popularniejsze są natomiast filtry węglowe. Tego rodzaju asortyment nie przepuszcza żadnych, szkodliwych substancji smolistych, a do wnętrza jamy ustnej trafia wyłącznie upragniony posmak suszu. Odnośnie bletek można powiedzieć, że ich celem jest przede wszystkim utrzymanie poprawności palenia. Mowa tutaj o równomiernym spalaniu całego skręta oraz o niezaburzaniu smaku. Istnieją oczywiście także smakowe wersje bibułek, pomocne podczas znudzenia standardowym aromatem.

akcesoria palaczy

Młynki i zapalniczki

Przedmiot wzniecający ogień jest niemalże koniecznością w procesie samego palenia. Aby zawsze mieć go pod ręką, przeważnie wybór pada na zapalniczkę. W zależności od tego, czy jesteśmy kolekcjonerami, czy też absolutnie nie zwracamy na to uwagi, wyróżnia się wiele odmian zapalarek o przeróżnych półkach cenowych. Mogą to być Clippery, Zippo czy nawet standardowe jednorazówki ze sklepów spożywczych.

Szybkim krokiem przejdźmy do całkiem istotnego asortymentu, jakim jest młynek do tytoniu bądź innego suszu. Nie jest to być może dla niektórych konieczność, gdyż towar zawsze można skruszyć w palcach. Niemniej jednak, skorzystanie z takiego młynka do tytoniu znacznie usprawnia pracę oraz daje gwarancję większego wydobycia aromatu w czasie aplikowania. Polecamy młynki do tytoniu ze specjalną powłoką wewnętrzną, uniemożliwiającą przylepianie się suszu i dającą łatwo się wyczyścić.