Garaż – funkcjonalne zagospodarowanie

Garaż – funkcjonalne zagospodarowanie

Garaż – funkcjonalne zagospodarowanie

Już w fazie projektowania lub wyboru projektu domu należy zdecydować, jak będzie usytuowany garaż. Garaż to nie tylko miejsce, w którym chowamy auto. To również świetne miejsce do przechowywania rowerów, akcesoriów ogrodniczych, ale też miejsce na drobne majsterkowanie czy rozwijanie innych pasji. Jest to wnętrze często pomijane podczas aranżowania nieruchomości. To duży błąd, ponieważ służy nam jako dodatkowe pomieszczenie do trzymania rzeczy.

Funkcjonalny garaż 

Osoby rozpoczynające budowę domu są w dużo łatwiejszej sytuacji. Muszą jedynie ustalić funkcje, jakie ma spełniać garaż i zawrzeć je w projekcie. Dużo trudniej mówi się o aranżacji już istniejących garaży, które są od dłuższego czasu użytkowane. W takiej sytuacji należy dokładnie przejrzeć rzeczy, które się w nim znajdują. Wszystkie starocie i śmieci należy wyrzucić i pozostawić jedynie te przedmioty, które będą przydatne. 

Porządki pomogą odpowiednio zagospodarować przestrzeń. Sprzątanie ułatwia betonowa podłoga, która jest bardzo łatwa w utrzymaniu czystości. Najczęściej wybierane podłogi do garaży, to właśnie te z betonu – funkcjonalność na lata. Beton Radomsko na podłodze sprawia, że jest ona trwała, solidna, odporna na uszkodzenia, duże ciężary i ich nacisk. W garażu trzeba wyznaczyć miejsce na przechowanie auta, trzymanie urządzeń ogrodniczych i wiele innych przedmiotów. 

Zorganizowanie wnętrza w garażu

Garaże często kojarzą się z bałaganem i chaosem. Można temu zaradzić między innymi – umieszczając w nim stół, półki, regały i wieszaki. Takie elementy umożliwiają bezproblemowe przechowywanie niezbędnych akcesoriów i narzędzi. Idealnie sprawdzą się meble/regały metalowe, ponieważ są odporne na warunki atmosferyczne a jak wiadomo, w piwnicy jest chłodniej niż w domu. 

Jeśli chodzi o zewnętrzną część garażu – warto dopasować ją do elewacji domu, by całość współgrała. Chodzi tu o kolorystykę, wykończenie a przede wszystkim odpowiednio dobraną bramę garażową. Wpłynie to nie tylko na wygląd i charakter obiektu, jak również na bezpieczeństwo.

Więcej na stronie: http://wlodar.com.pl/.