Jak wybrać walizkę?

Jak wybrać walizkę?

business-1853682_960_720Wybierasz się w podróż i stoisz przed koniecznością zakupu walizki? Noe wiesz, co wybrać, na co zwrócić szczególną uwagę? Bez względu na to, dokąd się wybierasz – czy jest to słoneczna Grecja, czy zimna Skandynawia, czy też koniec świata – przeczytaj ten artykuł!

Plecak czy walizka?

Niektóre osoby rozważają zakup plecaka. Oczywiście, jeśli jesteśmy bardzo przywiązani do takiej formy przewożenia bagażu albo jedziemy na trekking górski, czy we wszystkie miejsca, w których będziemy mieć problem z ciągnięciem walizki, warto zainwestować w plecak. Jednak w każdym innym przypadku walizka jest bardziej poręczna, wygodniejsza i bardziej praktyczna.

Walizki podróżne Puccini

A zatem, kiedy już wiemy, że lepiej jest kupić walizkę, musimy się zastanowić, jaką firmę wybrać. Liderem na rynku jest już od dawna, całkowicie bezsprzecznie firma Puccini. Dlaczego?

Przede wszystkim walizki tej firmy wykonane są naprawdę z bardzo wysokiej jakości materiałów. Dzięki temu są one wytrzymałe i nie niszczą się tak łatwo. Co więcej mamy dostępnych wiele modeli oraz kolorów. A na koniec- są one bardzo ergonomiczne. Warto jeszcze napomknąć, że w sklepie firmy ma miejsce nieraz wiele korzystnych promocji, zatem bez problemu „upolujemy” coś ciekawego.

Kiedy już wiemy, jaką firmę wybrać, zastanówmy się, który model będzie najlepszy. Sprawdź ofertę walizek podróżnych Puccini na stroniehttps://sklep.puccini.pl/walizki/walizki-srednie

Walizki na kółkach czy bez?

Tu odpowiedź brzmi zdecydowanie – na kółkach. Jedynym wyjątkiem będzie sytuacja, w której chcemy po prostu świetnie wyglądać i przekładamy oryginalny styl nad wygodę i praktyczność – wtedy możemy wybrać walizkę w stylu vintage.

Jeśli jednak decydujemy się na kółka warto zauważyć, że są walizki, które mają cztery kółka i takie, które mają tylko dwa. Które z nich są wygodniejsze i bardziej praktyczne? Generalnie wygodniejsze są te z czterema kółkami – możemy je prowadzić z boku, odciążając tym samym rękę, jednak czasem nie zdają one egzaminu. Kiedy? Wtedy, kiedy liczy się każdy dodatkowy centymetr walizki, warto jednak wybrać dwa kółka.

Należy dodatkowo wspomnieć, że będąc jeszcze w sklepie należy dokładnie obejrzeć koła. Po pierwsze – powinny one być wykonane z dobrego materiału np. kauczuku. Po drugie zaś muszą być w pełni sprawne. Jeśli bowiem zakupimy walizkę ze zniszczonymi kółkami, nie uda nam się potem udowodnić, że były zepsute od początku.

Walizki kabinowe czy nie?

To zależy, czy podróżujemy samolotem czy nie. A ponadto – czy podróżujemy tanimi liniami lotniczymi i dokąd lecimy. Walizki kabinowe spełniają wymogi większości linii lotniczych odnośnie bagażu podręcznego. Warto jednak na wszelki wypadek sprawdzić, czy na pewno nasza linia nie ma innych wymagań. Jeśli zaś jednak nie podróżujemy samolotem możemy wziąć dowolną walizkę.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Warto jeszcze zwrócić uwagę na to, z jakiego materiału wykonana jest walizka. Twarde walizki zrobione np. z polipropylenu są bardziej wytrzymałe- warto je rozważyć, jeśli przewozimy coś cenniejszego. Jeśli jednak jedyne, co bierzemy to parę ubrań to może wystarczy wybrać materiałową walizkę? Warto także zastanowić się, jaki chcemy kolor- wbrew pozorom wcale to nie jest taka nieistotna kwestia – walizka musi nam się podobać i nie możemy mieć żadnych problemów z identyfikacją niej.