Jak wybrać pierścionek zaręczynowy – poradnik dla panów

Jak wybrać pierścionek zaręczynowy – poradnik dla panów

thinkstockphotos-175226160Stało się – spotkaliśmy tę jedyną i coraz poważniej myślimy o ślubie. Zanim jednak nastąpi ta szczęśliwa chwila, wybranka musi dowiedzieć się o naszych zamiarach. Idealną okazją do wyznania swoich uczuć i planów są zaręczyny. Zwyczaj każe podarować wybrance serca pierścionek zaręczynowy, nic więc dziwnego, że pragniemy, by był najpiękniejszy. W jaki sposób wybrać perfekcyjny model, który zagwarantuje nam pozytywną odpowiedź ukochanej?

Małe przeszpiegi

Aby pierścionek był idealny, warto dopasować go do osobowości i gustu narzeczonej. W tym celu dobrym ruchem jest zebranie kilku ważnych informacji:

Rozmiar palca. Sytuacja jest o tyle kłopotliwa, że najczęściej sama zainteresowana nie ma pojęcia, jaki jest jej rozmiar palca. Nawet jeśli w swojej kolekcji posiada niezliczoną ilość pierścionków, rozmiarówki mogą się różnić w zależności od sklepu czy jubilera. Jak więc wybrać właściwy rozmiar? Najprostszym rozwiązaniem będzie zabranie jednego z pierścionków wybranki do jubilera, który na tej podstawie dobierze odpowiednią średnicę. Możemy również poprosić o pomoc przyjaciółkę lub kuzynkę narzeczonej, która ma dłonie o zbliżonej wielkości. A jeśli nie uda nam się dobrze dobrać rozmiaru, nie martwmy się. Wiele salonów jubilerskich oferuje dopasowanie niektórych modeli do dłoni klientki.

Kwestia finansowa. Teraz odpowiedzmy sobie na pytanie, ile jesteśmy w stanie przeznaczyć na pierścionek zaręczynowy. Mówi się, że powinien on kosztować równowartość miesięcznej, a nawet dwumiesięcznej pensji. Wszystko jednak zależy od indywidualnych możliwości; nie warto sugerować się tym, co twierdzą inni, ale wybrać model, który niezależnie od ceny spodoba się wybrance. Jeżeli kosztuje on nieco więcej, niż założyliśmy, warto rozważyć małą pożyczkę – chwilówka online w 15 minut rozwiąże problem.

Styl narzeczonej. Idealny pierścionek zaręczynowy powinien być dopasowany do gustu ukochanej. Zwróćmy więc uwagę, jaką biżuterię nosi na co dzień. Jeśli preferuje delikatną, niemal niewidoczną biżuterię, wybierzmy pierścionek w podobnym stylu. W przypadku, gdy narzeczona lubi bawić się modą, na pewno spodoba jej się duży pierścionek z dodatkiem kolorowych kamieni.

Wybór modelu

Dobrą orientację w gustach i upodobaniach wybranki warto zachować również na wycieczkę do sklepu. Mnogość stylów może bowiem przyprawić o zawrót głowy i sprawić, że wyjdziemy z pierścionkiem, którego tak naprawdę nie chcieliśmy kupić. Oto krótki przewodnik:

Model w stylu vintage, czyli pojedynczy, duży kamień, często kolorowy, w bogatej oprawie spodoba się miłośniczce starego stylu, zabytkowych przedmiotów i mody z początku XX wieku. Pierścionek „jak po babci” doceni również tradycjonalistka.

Model nowoczesny – pojedynczy diament, różne kolory złota, wyraźna asymetria – będzie idealny dla kobiety podążającej za najnowszymi trendami i lubiącej modowe eksperymenty.

Model klasyczny – prosty, pojedyczny diament (lub jeden większy i dwa mniejsze), jednobarwna oprawa, czasem z kolorowym kamieniem – sprawdzi się, jeśli narzeczona ceni sobie klasyczny styl biżuterii i pragnie ją dopasować zarówno do prostego, jak i bardziej wyszukanego stroju.

Wybór idealnego pierścionka zaręczynowego to cały proces, który wymaga czasu i zaangażowania. Warto jednak przeszukać każdy salon jubilerski w mieście, by w efekcie zobaczyć łzy szczęścia w oczach ukochanej i usłyszeć upragnione „tak”.

Źródło: Pozyczkomat.pl – pożyczka online bez wychodzenia z domu