Gotówka za zużyty katalizator czy to możliwe? Odwiedź skup katalizatorów i sprawdź cennik!

Gotówka za zużyty katalizator czy to możliwe? Odwiedź skup katalizatorów i sprawdź cennik!

Gotówka za zużyty katalizator czy to możliwe? Odwiedź skup katalizatorów i sprawdź cennik!

Katalizator to element układu wydechowego silników spalinowych, który od momentu wejścia naszego kraju do Unii Europejskim jest wymaganym przez prawo wyposażeniem auta. Urządzenie to odpowiedzialne jest za usuwanie szkodliwych substancji, wyjątkowo niebezpiecznych dla zdrowia człowieka, powstających w wyniku spalania benzyny w silnikach spalinowych. Związki te, zwane węglowodorami, takie jak tlenek węgla i tlenek azotu, dzięki działaniu katalizatora ulegają w zmianie w dwutlenek węgla i parę wodną. Dzieje się to w wyniku obecności metali szlachetnych umieszczonych w monolicie katalitycznym. Wśród cennych kruszców znajdują się między innymi pallad, rod i platyna.

Sprawdź na stronie skupu katalizatorów cennik szlachetnych kruszców

Na stronie internetowej katalizatory.pro znajduje się sekcja: skup katalizatorów cennik. Umieszczone są w niej aktualne kwoty, jakie otrzymuje się za gram platyny, rodu czy palladu. Na tej podstawie można wstępnie oszacować wartość katalizatora. By poznać dokładną sumę, jaką można uzyskać za zużyty katalizator najlepiej zgłosić się osobiście lub dostarczyć urządzenie za pomocą kuriera do skupu katalizatorów. Tam doświadczona kadra korzystając z nowoczesnych i zaawansowanych technologicznie urządzeń wykona szereg czynności mających na celu odzyskanie szlachetnych metali.

Jak ustala się cennik w skupie katalizatorów ?

Proces odzysku kruszców rozpoczyna się od rozcięcia puszki katalizatora przy pomocy specjalistycznego narzędzia zwanego krokodylem. W następnej kolejności jego zawartość jest rozdrabniana i kruszona na drobny był, by dalej trafić do spektrometru, który bada zawartość metali. Na podstawie tych wyników ustalany jest cennik. W zależności od zawartości szlachetnych kruszców ceny mogą różnić się, jednak zazwyczaj można uzyskać kwotę od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych.

Szybki i prosty zysk!

Oddając swój zużyty lub niedziałający katalizator do skupu monolitu katalitycznego możemy nie tylko zarobić, ale także pozbyć się starego sprzętu. Skup katalizatorów katalizatory.pro nabywa zarówno działające, jak i niesprawne katalizatory od osób indywidualnych oraz firm. Katalizatory.pro przyjmuje monolit katalityczny wszystkich marek, a na stronie internetowej skupu katalizatory.pro można zapoznać się z orientacyjnym cennikiem za poszczególne modele, w którym znajduje się ponad sześć tysięcy pozycji. Ceny za zużyty katalizator różnią się, dlatego warto oddać zużyty sprzęt do profesjonalnej firmy, poznać jego wartość i odzyskać część pieniędzy!