wybor glanow

Glany męskie – czym się kierować przy ich wyborze?

wybor glanowChoć glany tu ulubione obuwie skinów, metalowców, gotów i punków, mogą być też bardzo stylowym i praktycznym uzupełnieniem szafy eleganckiego mężczyzny. Pasują zresztą nie tylko w sytuacjach, w których mężczyzna chce dobrze się zaprezentować, ale też – ze względów czysto praktycznych – w trudnych warunkach zewnętrznych. Na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Męskie glany – do czego je zakładać?

Najpierw warto przeanalizować swoje osobiste preferencje i zastanowić się, szczególnie w jakich stylizacjach chcielibyśmy użyć tego rodzaju obuwia. Glany wysokie będą najbardziej odpowiednie przy zimowej i jesiennej aurze. W takich modelach często znajduje się dodatkowe ocieplenie i filcowa wkładka, które chronią stopę przed mrozem.

Coraz popularniejsze stają się także glany niskie. Można je połączyć z półformalnym strojem, nawet garniturem. Ze względu na ich budowę, śmiało można je nosić w cieplejszych porach roku.

  1. Podkreśl swój styl kolorowymi glanami
  2. Najbardziej popularnym i oczywistym kolorem dla tego rodzaju obuwia jest czarny. Jest on też bardzo uniwersalny i pasuje właściwie do wszystkiego. Jednak jeśli komuś zależy na bardziej modowym sznycie, warto rozejrzeć się w szerokiej gamie kolorowych glanów.

Część z nich przeznaczona jest na spotkania nieformalne, ale dzięki umiejętnemu doborowi dodatków, nietypowy kolor butów ma szansę się obronić także przy oficjalnej okazji. Jeżeli jednak ktoś chciałby dodać czarnym butom trochę finezji, może dokupić sznurówki w ciekawym kolorze.

Glany męskie, porady praktyczne

Aby glany nie tylko dobrze się prezentowały, ale też dobrze i długo służyły, przed zakupem warto je przymierzyć i sprawdzić, jaka długość obuwia będzie najwygodniejsza. Nie bez znaczenia jest także rodzaj skóry – powinna być ona naturalna. Warto przyjrzeć się również szyciu i wzmocnieniom obuwia.

Podsumowując, bez względu na to, jaki styl ktoś preferuje, glany mogą być świetnym uzupełnieniem każdej stylizacji. Wcześniejsze przemyślenie sprawy pozwoli wybrać model na długie lata i na różne okazje.