Dywaniki samochodowe - czym się kierować przy ich wyborze?

Dywaniki samochodowe – czym się kierować przy ich wyborze?

Dywaniki samochodowe chronią wnętrze samochodu przed brudem i niechcianymi zanieczyszczeniami. Przy tak wielu markach i produktach znalezienie najbardziej odpowiednich, może być trudne.

Dywaniki samochodowe – jakie wybrać?

Wszystko sprowadza się do indywidualnych potrzeb i preferencji. Niektórym osobom wystarczą uniwersalne dywaniki, inni wybiorą dywaniki welurowe bo takie lubią. Dobrą ochrona i łatwością w utrzymaniu charakteryzują się maty na wymiar.

Podstawowe dywaniki samochodowe na każdą pogodę, które chronią podłogę pojazdu, często spotykane nawet w supermarketach. Najbardziej przystępna opcja. Jeden rozmiar uniwersalny daje ograniczoną ochronę.

Dywaniki samochodowe o średnim pokryciu. Są to dywaniki samochodowe, które są dla danego pojazdu i dopasowują się do kształtu przestrzeni na nogi, często spotykane u dealerów. Droższe niż uniwersalne dywaniki samochodowe. Lepsze pokrycie i ochrona w porównaniu z matami uniwersalnymi, ale wykładzina wewnętrzna jest nadal częściowo odsłonięta.

Maty o maksymalnym pokryciu. Są to dywaniki samochodowe przeznaczone do pokrycia całej podłogi kabiny. Porównywalna cena do częściowo zakrywających, dopasowanych dywaników podłogowych.

Dywaniki samochodowe – czyszczenie i pielęgnacja?

Wybierając dywaniki samochodowe do swojego pojazdu, warto wybrać takie które wymaga minimalnego wysiłku podczas czyszczenia. Aby spędzać więcej czasu na cieszeniu się samochodem.

Wykładziny dywanowe. Dywaniki samochodowe mają tendencję do wchłaniania błota i wody, więc łatwo mogą się poplamić i wytworzyć nieprzyjemny zapach. Będzie to wymagało regularnego czyszczenia dywanów.

Uniwersalne maty gumowe zwykle mają głębokie szczeliny, aby zapobiec przepływowi cieczy,. Ale kałuże mogą się tworzyć i wyglądać nieprzyjemnie po wyschnięciu. Przywrócenie maty do pierwotnego stanu będzie niezwykle czasochłonne podczas czyszczenia szczelin.

Maty z płytkimi szczelinami. Zaprojektowane z myślą o czyszczeniu, maty te są łatwe do czyszczenia, ponieważ zanieczyszczenia można strzepnąć lub wytrzeć do czysta. Przywrócenie do pierwotnego stanu wymaga najmniejszego wysiłku. Wystarczy ściereczka i trochę wody, a następnie wysuszyć na powietrzu.