Peruki męskie - czym się kierować przy ich wyborze?

Peruki męskie – czym się kierować przy ich wyborze?

Męskie peruki to nie tylko ozdoba. Dodają pewności siebie i komfortu, niezależnie czy utrata włosów nastąpi z powodu starzenia się, czy z powodu leczenia. Jednak wybór peruki może być naprawdę trudnym zadaniem, zwłaszcza dla osób, które robią to po raz pierwszy. 

Peruki męskie – od czego zacząć zakupy?

Chociaż proces kupowania peruk męskich nie jest tak przyjemny, jak byśmy sobie tego życzyli, przy odpowiednim podejściu staje się znacznie mniejszym problemem. Peruki i tupety – na co warto zwrócić uwagę przed zakupem.

To, co należy wziąć pod uwagę w pierwszej kolejności, wybierając peruki męskie, to materiał i przedział cenowy. Te dwa czynniki bezpośrednio na siebie wpływają. Prawdziwe włosy są droższe niż włókna syntetyczne, więc jeśli ktoś szuka opcji krótkoterminowej, rozsądne może być wybranie peruki ze sztucznymi włosami. Jeśli rozwiązanie będzie długoterminowym lepiej wybierać z męskich peruk wykonanych z prawdziwych włosów. Można jednak znaleźć złoty środek, syntetyczną perukę z dołączonymi naturalnymi męskimi włosami.

Nawet jeśli ktoś woli zakupy online, dobrym pomysłem jest znalezienie najbliższego sklepu, który ma szeroki wybór peruk męskich. To pozwoli nie kupić kota w worku. Po znalezieniu tej idealnej pod każdym względem, można porównać cenę ze sklepem internetowym i wybierz najtańszą opcję.

Peruki męskie – na co jeszcze zwrócić uwagę?

Ważne jest, aby znaleźć odpowiedni rozmiar, aby peruka pasowała idealnie. W tym celu można owinąć głowę taśmą mierniczą, zaczynając od czoła i podążając za podstawą czaszki.

Peruki męskie powinny zarówno uzupełniać osobisty styl, jak i podkreślać wygląd. Dlatego peruka powinna przede wszystkim poprawiać kształt twarzy. Dla osób z owalną twarzą, polecane są peruki warstwowe i obszerne, aby uzyskać pełniejszy wygląd. Aby uzyskać okrągłą twarz, wybrać należy krótkie lub średnie włosy z przedziałkiem po bokach. Jeśli twarz ma kształt serca, można wybrać teksturowaną, niechlujną perukę z grzywką. Kwadratowa twarz wygląda lepiej z włosami warstwowymi średniej długości z przedziałkiem pośrodku.

Oprócz kształtu twarzy należy wziąć pod uwagę odcień skóry. Jeśli ktoś ma ciepłą skórę, powinien wybiać odcienie miedzianej czerwieni, miodowo-blond, kasztanowo-brązowe i hebanowo-brązowe. Aby uzyskać chłodne odcienie skóry, można wybrać kruczoczarną czerń, kasztanowoczerwoną, platynowo-blond i hi-brązowy odcień włosów dla mężczyzn.