dieta

Czy catering dietetyczny to dobry wybór dla Ciebie? Sprawdź!

dietaUsługi cateringu dietetycznego dostępne są dzisiaj w wielu miastach na terenie całego kraju. Czy warto z nich korzystać? Odpowiedz na pytania i sprawdź, czy dieta pudełkowa będzie dla Ciebie dobrym wyborem!

Czy masz czas na gotowanie?

Nie każdy z nas ma czas na to, aby szykować dla siebie każdego dnia zdrowe, zbilansowane posiłki. Brak czasu często prowadzi wtedy do sięgania po niezbyt zdrowe przekąski czy do zamawiania fast-foodów.

Brak czasu na przygotowywanie posiłków nie musi jednak wcale oznaczać, że dieta musi być uboga, monotonna czy niezdrowa. W takiej sytuacji można zdecydować się na dwie opcje – tzw. meal prep, czyli wcześniejsze przygotowywanie posiłków w domu albo też na dietę pudełkową.

Catering dietetyczny jest najwygodniejszą z powyższych opcji, ponieważ pozwala on na codzienne otrzymywanie gotowych posiłków dopasowanych do własnych potrzeb. Dania wystarczy tylko podgrzać i od razu są gotowe do jedzenia.

Czy Twoja dieta jest zdrowa?

Skomponowanie zdrowej diety nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Posiłki muszą dostarczać odpowiednią liczbę kalorii i muszą być zróżnicowane, by zaopatrywać organizm w niezbędne węglowodany, białka i tłuszcze wraz z witaminami, minerałami i innymi ważnymi składnikami.

Zdrową dietę można spróbować skomponować samemu – w internecie czeka wiele pomocnych porad. Można także zdecydować się na skorzystanie z usług dietetyka. Trzecią opcją jest catering dietetyczny – wtedy program diety także przygotowuje dietetyk.

Osobom zamierzającym zamówić dla siebie catering dietetyczny Knurów oferuje dostęp do sprawdzonych usług cateringowych.

Czy masz choroby wymagające specjalnej diety?

W wielu dolegliwościach bardzo istotne jest prowadzenie zdrowej diety. Dzięki niej można nie tylko dostarczyć do organizmu niezbędne składniki aktywne, lecz także wspomagać procesy leczenia i zmniejszać odczuwane dolegliwości.

Firmy cateringowe oferują dla swoich klientów specjalne diety, które pomagają w poprawie stanu zdrowia w określonych schorzeniach. Wśród nich dostępne są między innymi diety jak:

  • dieta dla diabetyków – osób z cukrzycą, stanami przedcukrzycowymi, insulinoopornością,

  • dieta dla osób z chorobami sercowo-naczyniowymi – nadciśnieniem, miażdżycą naczyń krwionośnych, niewydolnością serca, chorobą wieńcową

  • dieta dla osób z alergiami pokarmowymi – polecana między innymi dla osób z alergią na gluten, laktozę

  • dieta dla osób z chorobami tarczycy – niedoczynnością tarczycy, chorobą Hashimoto, nadczynnością tarczycy

Gdy zatem zależy Ci na wygodniejszym prowadzeniu zdrowej diety, pomyśl o diecie pudełkowej. Teraz można zamówić ją także online.