Kredyt na samochód: znajdź go szybko i wygodnie

Kredyt na samochód: znajdź go szybko i wygodnie

Kredyt na samochód: znajdź go szybko i wygodnie

Kredyt na samochód jest popularnym sposobem na sfinansowanie zakupu pojazdu, jeśli nie dysponujemy odpowiednią ilością gotówki. Niestety, poszukiwanie korzystnej oferty jest zajęciem czasochłonnym, związanym z koniecznością umiejętnej analizy regulaminów i warunków zaciągania zobowiązania. Istnieją jednak sposoby, które czynności te ułatwią i przyspieszą. Oto i one!

Poznaj terminologię, zanim sięgniesz po kredyt

Zanim przystąpisz do poszukiwania korzystnej oferty kredytowej, zapoznaj się z terminologią wykorzystywaną przy udzielaniu tego rodzaju zobowiązań. Ułatwi Ci to zrozumienie zapisów w umowach i regulaminach. Będziesz też wiedział, o czym mówi do Ciebie pracownik banku lub konsultant oraz zrozumiesz na które pojęcia musisz zwrócić szczególną uwagę.

Decydując się na kredyt na samochód, musisz obowiązkowo zapoznać się z rodzajami rat (np. balonowa, 50/50), sposobami zabezpieczenia kredytu (cesja praw z polisy AC, zastaw rejestrowy, przewłaszczenie), umieć odróżnić RRSO od oprocentowania oraz wiedzieć czym jest całkowity koszt kredytu. Przyda Ci się także wiedza na temat okresu kredytowania, prowizji i marży.

Znajdź kredyt na samochód w Internecie

Jeśli chcesz, możesz samodzielnie odwiedzać placówki różnych banków i poznawać ich oferty kredytowe. Zajmuje to jednak sporo czasu i wymaga skrupulatnego notowania wielu szczegółów. Prościej będzie, jeśli skorzystasz z internetowych porównywarek, które informują między innymi o kosztach kredytu (w postaci RRSO). Niektóre z nich zawierają także opinie klientów.

W Internecie dostępne są także kalkulatory kredytowe. Dzięki nim będziesz mógł dowiedzieć się, ile wyniesie miesięczna rata Twojego kredytu. Wystarczy, że w kalkulatorze podasz kwotę o jaką wnioskujesz, przewidywany czas spłaty zobowiązania oraz wartość oprocentowania lub RRSO (które narzuca wybrany przez Ciebie bank). Ułatwi Ci to wybór najkorzystniejszej oferty.

Skorzystaj z usług pośrednika kredytowego

Jeśli nie masz czasu na samodzielne wyszukiwanie ofert, skorzystaj z pomocy pośrednika kredytowego. Na jego stronie internetowej musisz wypełni

odpowiedni wniosek, którego treść trafi do różnych banków. W ciągu 1-2 dni dostaniesz informację zwrotną – z ofertami kredytów samochodowych z tych banków, które chcą Ci ich udzielić.

Zaletą skorzystania z usług pośrednika jest fakt, że oferty które do Ciebie trafią, będą ofertami realnymi a nie reklamą. Co więcej – za usługi pośrednika nie musisz płacić. Oczywiście pośrednik nie zrobi za Ciebie wszystkiego. Samodzielnie będziesz musiał porównać przesłane do Ciebie propozycje kredytów samochodowych i wybrać tą, która najbardziej odpowiada Twoim oczekiwaniom.

Kredyt na samochód zaciągnij przez Internet

Jeżeli nie masz czasu lub możliwości, aby odwiedzić placówkę i zaciągnąć w niej kredyt na samochód, skorzystaj z oferty kredytu on-line. Całą dokumentację potrzebną do jego przyznania, prześlesz do banku przez Internet, bez wychodzenia z domu. Nie możesz jednak zapomnieć, że zobowiązanie to zostanie Ci przyznane dopiero wtedy, gdy bank pozytywnie oceni Twoją zdolność kredytową.

Ta forma zaciągania kredytu jest dość szybkim sposobem na zdobycie pieniędzy, przez co sprawdzi się, gdy niespodziewanie pojawi się korzystna oferta sprzedaży samochodu, której nie chcesz przegapić.

Wybierz wygodniejszy kredyt docelowy

Decydując się na kredyt na samochód, warto abyś wybrał kredyt docelowy (jest to tzw. kredyt samochodowy), który przeznaczony jest tylko na zakup pojazdu silnikowego. Jest on dużo tańszy niż kredyt gotówkowy, dzięki czemu wysokość Twojej miesięcznej raty będzie niższa. Za pieniądze z tego kredytu możesz kupić zarówno nowe, jak i używane auto.

Nie zapomnij, że bez względu na to w jaki sposób znajdziesz kredyt i który sposób na jego zaciągnięcie wybierzesz, jego spłata stanie się częścią Twoich miesięcznych wydatków. Pamiętaj, aby wybierać rozsądnie. Dzięki temu będziesz mógł cieszyć się nowym pojazdem, zamiast zamartwiać zaciągniętym zobowiązaniem.