wysylka paczki z uk do polski

Co musisz wiedzieć przed wysyłką paczki z UK do Polski?

wysylka paczki z uk do polski

Wysłanie paczki do Polski z UK nie jest problemem. Wystarczy odpowiednie przygotowanie przesyłki, znalezienie właściwej firmy kurierskiej i zamówienie odbioru w konkretnym dniu. Aby wysłane rzeczy osobiste czy prezent dotarły do adresata, jest też konieczne spełnienie określonych warunków. Poznaj najważniejsze informacje, dzięki którym nadasz przesyłkę z sukcesem i nie narazisz się na problemy.

Jak nadać paczki z Wielkiej Brytanii do Polski?

Podstawowym pytaniem, jakie zapewne stawiasz sobie, planując wysłanie paczki UK do Polski, jest to o techniczną możliwość zlecenia wysyłki. Aby tego dokonać, nie musisz korzystać z żadnych punktów stacjonarnych, czy wozić często ciężkiej zawartości do odległych miejsc. Firmy kurierskie, które przewożą przesyłki do Polski z UK, często oferują usługę door-to-door. W praktyce oznacza ona, że kurier przyjedzie pod wskazany adres, odbierze przesyłkę i dostarczy ją do rąk własnych adresata.

Zamówienie kuriera również jest proste. Możesz to zrobić, korzystając ze specjalnych stron internetowych, na których nie tylko znajdziesz wiele ofert, ale też dokonasz wyceny paczki i będziesz ją śledzić podczas transportu. Usługa jest dostępna bez względu na to, czy planujesz nadanie paczki do Polski z UK, czy w drugą stronę.

Jakie gabaryty mogą mieć paczki z zagranicy?

Aby przesyłka była przyjęta przez kuriera, musi spełnić określone wymagania. Jednym z nich są gabaryty paczki z zagranicy. Nie oznacza to jednak, że nie możesz wybrać pasującego Ci wariantu. Na stronie firmy EuroPaka, która zajmuje się pośrednictwem w nadawaniu paczek z Wielkiej Brytanii do Polski, znajdziesz opis wymagań kilku firm kurierskich. Jeśli Twoja paczka waży więcej niż 35 kg, zdecydujesz się na takiego kuriera, który ją zabierze. Na stronie możesz też sprawdzić koszt paczki z UK do Polski.

Czego nie możesz wysłać?

Poza gabarytami i wagą nadawanie paczki do Polski z UK stawia też ograniczenia co do zawartości. W przesyłce nie możesz umieścić między innymi:

• leków na receptę,
• żywności,
• roślin i żywych zwierząt,
• towarów objętych akcyzą,
• substancji łatwopalnych.

Wykrycie takich przedmiotów w paczce wiąże się z koniecznością poniesienia konsekwencji. Zazwyczaj są nimi bardzo wysokie kary finansowe.

Od czego zależy koszt paczki z UK do Polski?

Nadanie paczki do Polski z UK wiąże się też z koniecznością wniesienia odpowiedniej opłaty. Jej wysokość jest uzależniona od wielu czynników. Do tych najistotniejszych zaliczają się wymiary i waga paczki. W koszt usługi są również wliczone opłaty celne oraz ubezpieczenie. Wysokość tego ostatniego jest uzależniona od zawartości przesyłki do Polski z UK. Jeśli umieszczasz w niej przedmioty o wysokiej wartości, warto dodatkowo zadbać o ich ochronę.

Na cenę usługi mogą też wpływać inne elementy takie jak przyspieszony czas dostawy, doręczenie w dniu wolnym od pracy czy opłata za niestandardowe wymiary. Dochodzą też koszty własne firmy kurierskiej, która przewozi paczki z zagranicy.

Jak odpowiednio zapakować paczkę z zagranicy?

Ostatnią praktyczną informacją jest ta dotycząca sposobu pakowania paczki z Wielkiej Brytanii do Polski. Aby dotarła do adresata w terminie, nie zginęła po drodze i nie uległa zniszczeniu, koniecznie zadbaj o solidny karton z trzywarstwowej tekstury. Pomocne może też być, dodatkowe owiniecie pudełka folią stretch, która ochroni je przez zamoczeniem i podziurawieniem. Utrzymanie paczki w całości zapewnią taśmy pakowe, a dodatkowo możesz wypełnić jej wnętrze pogniecionym papierem. Nie zapomnij też o starannym wypełnieniu i naklejeniu etykiety adresowej.