Bezpieczna jazda samochodem

Bezpieczna jazda samochodem

night5

Na drogach mamy coraz więcej wypadków. Często zdarzają się takie sytuacje, w których z różnych powodów trudno jest wyjaśnić co jest przyczyną stłuczki czy innego przewinienia. Teraz możemy nagrywać przebieg jazdy!

W ostatnim czasie popularne i dostępne stały się rejestratory jazdy, które można zainstalować w każdym samochodzie. Są one w pełni legalne i akceptowane. Rejestratory działają podobnie jak te, które instalowane są w samochodach egzaminacyjnych. Nagrywają obraz i dźwięk w wysokiej jakości bez względu na to czy jedziemy w dzień, czy w nocy. Czemu mogą służyć takie rejestratory?

Kolizja, stłuczka lub większy wypadek – są to takie przypadki, kiedy często dochodzi do sporu między dwiema stronami. Trudno jest wówczas obiektywnie rozstrzygnąć kto jest winny lub co właściwie się stało. Wskutek takiego zdarzenia łatwo jest o konflikt i niesprawiedliwe oraz niewłaściwe oskarżenie. Kamera samochodowa może zapobiec takim sytuacjom. W każdej chwili obraz z kamery może zostać odtworzony, co przyczynia się do bezpieczeństwa własnego i innych kierowców. „Czarna skrzynka” zamontowana w samochodzie jest dyskretna i dopasowuje się do innych elementów, a zatem nie zajmuje zbyt dużo miejsca.

Dodatkowym atutem rejestratora, na przykład firmy Xblitz night, jest kilka innych funkcji takich, jak: tryb kamery internetowej, detekcja ruchu, tryb fotografowana w serii czy tryb monitorowania parkingu. Ostatnia funkcja pozwala między innymi wychwycić takie zdarzenia, podczas których nas nie ma w samochodzie, a sam parking nie jest monitorowany. Niewątpliwie rejestrator jest czymś, co daje większe poczucie bezpieczeństwa na drogach. Może zapobiec wielu zdarzeniom, które mogłyby być przykre w skutkach. Ponadto na podstawie obrazu z własnej kamery samochodowej jesteśmy w stanie dostrzec wykroczenia innych kierowców.

Rejestrator świetnie sprawdzi się w codziennej jeździe, ale przede wszystkim w dalszych wakacyjnych (i nie tylko!) podróżach, zwłaszcza tych zagranicznych. Nie trudno o nieprzyjemne zdarzenie, a jeśli nie znamy języka i nie możemy porozumieć się innymi osobami, kamera będzie najlepszym rozwiązaniem. Nie należy się bać takiego urządzenia. Jest on prosty w obsłudze. Każdy kierowca jest w stanie poradzić sobie z wszystkimi funkcjami i możliwościami rejestratora.