Co zrobić, jeśli dziewczyna nie chce prezentu?

Co zrobić, jeśli dziewczyna nie chce prezentu?

1904304

Kobieta zmienną jest i może w jednej chwili zarzekać się, że nie chce dostawać żadnych prezentów, a tak naprawdę liczy na to, że jednak coś otrzyma. Jak zatem odszyfrować intencje swojej dziewczyny i nie sprawić jej przykrości?

W poszukiwaniu prezentu

Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia powodują, że większość z nas zaczyna gorączkowo poszukiwać prezentów dla bliskich pod choinkę. Mężczyźni poszukują pomysłu na prezenty na święta dla dziewczyny, które z jednej strony będą oryginalne, a z drugiej spodobają się osobie, której wręczają prezent. Problemem jest znalezienie czegoś, co będzie oczekiwane przez kobietę i wywoła szczery uśmiech na jej twarzy.

W żadnym przypadku nie powinna być to rzecz lub usługa, która będzie wytykała wady dziewczyny. Prezent w postaci masażera antycellulitowego, depilatora czy kremu na zmarszczki o ile nie jest ściśle oczekiwany, nigdy nie powinien znaleźć się pod choinką. Lepiej zainwestować w voucher do SPA, do gabinetu masażu lub kosmetyczki, z opcją wyboru zabiegu, jakiemu chce się poddać dziewczyna.

Dlaczego ona nie chce prezentu?

Niechęć do prezentów świątecznych po stronie kobiety może wynikać z tego, że jej mężczyzna kupuje zwykle nietrafione prezenty. Dziewczyna nie chce otwierać paczki z kolejnym kremem, perfumami, czy piżamą. Nie są one ani zaskakujące, ani oryginalne. Dlatego na pytanie chłopaka, co chciałaby dostać pod choinkę odpowiada, że najlepiej nic. W takiej sytuacji warto stanąć na wysokości zadania i jednak kupić prezent kobiecie – najlepiej wypytać o to, co chciałaby dostać jej przyjaciółki czy najbliższą rodzinę. Będzie to podwójne zaskoczenie – z jednej strony faktem, że w ogóle coś dostała, a z drugiej tym, że jej chłopak w końcu zaangażował się w wybór prezentu.

Powodem, dla którego kobieta może nie chcieć prezentu, mogą być względy finansowe. Jeśli wie, że mężczyzna w danym czasie jest pod przysłowiową kreską, nie ma pracy lub posiada zadłużenie, chętnie zrezygnuje z podarunku, aby nie pogarszać jego sytuacji finansowej. Będzie jej jednak bardzo miło, jeśli prezent pod choinką się pojawi – może to być kompilacja jej ulubionych piosenek nagrana samodzielnie na płycie przez chłopaka, albo na przykład pyszna kolacja we dwoje.

Fakt, że dziewczyna mówi chłopakowi, że nie potrzebuje żadnych prezentów od niego, związany czasem jest z jej poczuciem dumy, zwłaszcza jeśli taka sytuacja ma miejsce na samym początku związku. Nie chce ona, aby mężczyzna kupował jej drogie prezenty, ponieważ sądzi, że będzie to źle odczytane przez otoczenie i przez niego samego. Lepiej zaimponować kobiecie nie tyle swoim bogactwem, co przywiązaniem, lojalnością i szarmanckim zachowaniem. Prezent powinien być w takim przypadku niekoniecznie bardzo drogi, ale spełniający choć jedno z jej marzeń.