Ten mocno funkcjonalny sprzęt do ćwiczeń zyskuje coraz większe grono miłośników. Jest podstawowym elementem wyposażenia każdej siłowni, ale coraz częściej spotyka się go również w domowych przestrzeniach. Pozwala na wykonanie treningu całego ciała nawet na niewielkim metrażu. Czy naprawdę opłaca się go kupić?
Ze względu na cenę czy też powierzchnię nie każdy może pozwolić sobie na taki sprzęt we własnym domu. Atlasy do ćwiczeń jednak gwarantują wysoką efektywność, dlatego cieszą się dużą popularnością. To wiele sparowanych w jednym miejscu urządzeń, które oferują przeprowadzenie profesjonalnego treningu. Jeżeli rozważasz zakup takiego sprzętu, przede wszystkim odpowiedz sobie na pytanie, czy naprawdę będziesz z niego korzystać regularnie. Atlasy do ćwiczeń zapewniają sporo korzyści, dlatego przekonaj się jakie zalety mają te urządzenia.
Jakie są zalety atlasu do ćwiczeń?
Na takim urządzeniu możesz ćwiczyć prawie wszystkie większe partie mięśniowe, ponieważ atlasy do ćwiczeń gwarantują dużą różnorodność. Każde stanowisko zapewnia od kilku do nawet kilkunastu różnych ćwiczeń. Wszystko zależy od tego, jakie partie ciała trenujesz i od wyposażenia atlasu, czyli końcówek założonych do wybranych ciągów. Urządzenie zachwyca łatwą regulacją, sam dobierasz wielkość obciążenia i decydujesz, z jaką siłą ćwiczyć.
Nie musisz stopniowo gromadzić poszczególnych sprzętów, ponieważ masz wszystko w jednym. Atlas szybciej i skuteczniej modeluje konkretne mięśnie, niż osobne urządzenia, ponieważ wykonujesz szereg powtarzalnych ruchów, niezakłócanych przez próbę zachowania równowagi.
Atlas do ćwiczeń jest praktyczny dla osób początkujących. Pozwala na stopniowe zwiększanie powtórzeń i tym samym ułatwia przyzwyczajenie mięśni do kolejnych obciążeń. To z kolei wpływa na lepsze budowanie sylwetki, ponieważ regularne powtórzenia sprawiają, że łatwiej podnieść większe obciążenie, niż w przypadku sztangi.
Sprzęt gwarantuje wysokie bezpieczeństwo. Jest tak skondensowany, by maksymalnie chronić przed urazami. Trudniej tutaj o gwałtowne szarpnięcia, dzięki czemu stawy nie podlegają nagłym obciążeniom. Ryzyko błędnego ustawienia kręgosłupa w przypadku atlasu jest również dużo niższe.
Co wziąć pod wagę kupując atlas do ćwiczeń?
Przed zakupem zastanów się jaką powierzchnią dysponujesz. Czy urządzenie jest składane oraz ile miejsca zajmuje, kiedy całkowicie je rozłożysz. Zawsze należy zostawić około 1,5 metra wolnej przestrzeni dookoła sprzętu, by móc swobodnie przeprowadzić trening. Szukaj takiego modelu, który oferuje wyposażenie dostosowane do Twoich potrzeb i możliwości. Sprawdź ławeczkę, wysokość drążka i oparcia oraz szerokość trenażera klatki piersiowej. Przekonaj się, jakie są możliwości regulacji drążka i jego maksymalne obciążenie.
Jeśli jesteś początkujący, upewnij się, że produkt zawiera dodatkową instrukcję pokazującą jak ćwiczyć. Profesjonalne modele mają rozrysowane możliwości poszczególnych sekcji na obudowie atlasu. Istotny jest również opływowy kształt, gwarantujący większe bezpieczeństwo podczas ćwiczeń. Przetestuj, jak głośno pracuje sprzęt – nowoczesne wersje atlasów eksponują obciążniki wykończone specjalnym tworzywem, po to, by trening nie zakłócał domowego spokoju.
Leave a Reply