Zaburzenia erekcji - przyczyny i leczenie

Zaburzenia erekcji – przyczyny i leczenie

Zaburzenia erekcji - przyczyny i leczenie

Zaburzenia erekcji dotykają wielu mężczyzn i jest to taka sama dolegliwość jak grypa czy ból zęba – z każdą z tych rzeczy należy udać się do specjalisty i zacząć leczenie. Jednak znaczna część panów uważa, że wizyta u seksuologa to wstyd i sami sobie poradzą z tym problemem, przecież jest tyle środków dostępnych bez recepty, że na pewno jakoś to będzie. Jest to ogromny błąd, bo często przyczyna leży w psychice, a bez pomocy specjalisty – sami sobie z tym nie poradzą.

Jakie są przyczyny zaburzeń erekcji? 

Mało który z panów zdaje sobie sprawę, ale w większości przypadków, u młodych mężczyzn, przyczyna tego typu zaburzeń tkwi w psychice. Inaczej sprawy wyglądają u starszych panów, bo aż 90% problemów z zaburzeniem erekcji, ma podstawy zdrowotne. Oczywiście to nie wszystko, bo na jakość życia seksualnego, wpływa też jakość życia codziennego – stres czy różne używki również mogą się przyczynić do problemów z erekcją.  Lekarz pomoże więc znaleźć przyczynę i wybierze właściwą formę leczenia. 

Jak można to leczyć? 

Przede wszystkim należy zrozumieć, że to żaden wstyd ani ujma na honorze, a seksuolog Częstochowa http://andrzejkubat.pl/ wcale nie jest taki straszny. Lekarz przede wszystkim przeprowadzi dokładny wywiad z pacjentem, zapyta o dolegliwości, choroby czy przyjmowane leki. Dlatego przed wizytą dobrze jest to wszystko przygotować, jeżeli mamy wyniki badań z ostatnich miesięcy to też należy je ze sobą zabrać. Wtedy lekarzowi łatwiej będzie znaleźć przyczynę. Jeżeli już będzie mu znana, to wtedy wprowadzi odpowiednie leczenie – czasem wystarczy psychoterapia, a w innych przypadkach leczenie farmakologiczne. Oczywiście też jedno nie wyklucza drugiego, bo nawet zażywając odpowiednie leki, można dodatkowo korzystać z pomocy psychologa, to też przecież żaden wstyd i każdy mężczyzna, którego dotykają problemy z erekcją, powinien właśnie tak do tego podejść. Jest problem, trzeba znaleźć rozwiązanie i nie bać się wizyty, bo seksuolog nie jest taki straszny jak to się może na początku wydawać.