ksiazki sensacyjne

Za co lubimy książki sensacyjne?

ksiazki sensacyjne

Literatura sensacyjna to jeden z najpopularniejszych podgatunków szeroko pojętej literatury rozrywkowej. Szybka akcja, zaskakujące i nierzadko dramatyczne zwroty akcji, charakterystyczni bohaterowie – właśnie za to uwielbiamy książki sensacyjne. Znasz czołowych przedstawicieli tego gatunku? W naszym artykule przedstawimy kilkoro z nich.

Książki, które nie wychodzą z mody

Jeśli chciałoby się porównać rynek literacki do świata mody, można by stwierdzić, że książki sensacyjne to klasyka, która praktycznie nigdy nie wychodzi z mody, podobnie jak sukienka „mała czarna”. Zresztą kolor czarny doskonale pasuje do tego typu literatury, bowiem fabuła szeroko pojętych książek sensacyjnych nierzadko osadzona jest w mrocznych, ciemnych przestrzeniach lub też rozgrywa się pod osłoną nocy. Dobra literatura sensacyjna rozbudza w czytelniku ciekawość i trzyma w napięciu do ostatniej strony. Tajemnicze zagadki, wielowymiarowi bohaterowie, rozbudowane wątki kryminalne i psychologiczne – wszystko to znajdziemy w książkach z tego ponadczasowego gatunku.

Książki sensacyjne – autorzy zagraniczni

Jednym z najbardziej rozpoznawalnych na świecie współczesnych autorów książek sensacyjnych jest Dan Brown, autor słynnego „Kodu Leonarda da Vinci”, który przyniósł mu międzynarodowy sukces i doczekał się adaptacji filmowej. Książki Browna wydawane są na całym świecie, a on sam został nawet w pewnym momencie uznany przez magazyn TIME za jednego z najbardziej wpływowych ludzi na świecie. Jego powieści pełne są tajemnic, symboli, mrocznych sekretów i fascynujących zwrotów akcji. Innym poczytnym pisarzem literatury sensacyjnej jest John Grisham, który również ma swoich zagorzałych miłośników praktycznie na całym świecie. Na podstawie jego prozy zrealizowano wiele produkcji kinowych z których największy sukces komercyjny odniosły między innymi: „Firma” z Tomem Cruisem, „Czas zabijania” z Sandrą Bullock i Samuelem L. Jacksonem czy „Raport Pelikana” w którym zagrała Julia Roberts. Do topowych, współczesnych autorów thrillerów, powieści sensacyjnych oraz historycznych należy też Ken Follet. Z kolei niekwestionowanym, współczesnym królem (sic!) powieści grozy nie kto inny jak Stephen King. Utalentowanych pisarzy tworzących w tym gatunku literackim nie brakuje też na naszym rodzimym podwórku. Zygmunt Miłoszewski i Katarzynę Puzyńską to tylko niektóre nazwiska na które warto zwrócić uwagę.

Książka z dreszczykiem– idealna na prezent

Jeśli poszukujesz trafionego prezentu dla bliskiej osoby, która jest miłośnikiem książek sensacyjnych, warto postawić na jedną z nowości wydawniczych z tego gatunku. Duży wybór literatury z tego gatunku – zarówno polskich, jak i zagranicznych autorów – dostępny jest między innymi w księgarni internetowej matfel.pl – https://matfel.pl/pol_m_Ksiazki_Sensacja-2229.html. Duży wybór książek dostępnych w atrakcyjnych cenach oraz wygodna wyszukiwarka produktów pozwolą wybrać prezent, który ma szansę być strzałem w dziesiątkę dla każdej miłośniczki i każdego miłośnika literatury z dreszczykiem.