Wymiary i montaż blachy trapezowej

Wymiary i montaż blachy trapezowej

Wymiary i montaż blachy trapezowej

Rozpoczynając budowę trzeba wziąć pod uwagę różne czynniki. Należy zastanowić się, jakie materiały będą nam potrzebne i jakiej firmie powierzyć prace budowlane. Jednym z najważniejszych elementów konstrukcji obiektu jest dach. Na etapie projektu warto więc dokładnie przeanalizować dostępne rodzaje i zastanowić się, jakie pokrycie dachowe wybrać, by w pełni spełniało nasze oczekiwania.

Blacha trapezowa – wykorzystanie w budownictwie

Najpopularniejszym rozwiązaniem wybieranym przez inwestorów jest blacha trapezowa. Dostępna szeroka gama kolorów i wzorów, zadowoli nawet najbardziej wymagającego klienta. Blacha wyróżnia się estetycznym wyglądem i jej kształt przypomina fale. To produkt cechujący się wyjątkową trwałością oraz odpornością na działanie różnorodnych warunków pogodowych.

Montaż blachy na dachu powinno się zacząć od szczegółowych pomiarów. Dzięki temu będziemy wiedzieli, ile dokładnie materiału potrzebujemy zamówić. Bardzo ważne jest aby dach był płaski i nie posiadał żadnych załamań czy wypukłości. Tylko w takim wypadku blacha trapezowa będzie się dobrze układać i spełni swoje właściwości. Dach jest to inwestycja na lata i wszystko należy wykonywać z niezwykłą starannością, by uniknąć w przyszłości kosztownych remontów. Bardzo ważne by dach był szczelny a jednocześnie przewiewny.

Wymiary blachy trapezowej

Jak wiadomo blachę montuje się na zewnątrz obiektu, więc musi to być materiał odporny na uszkodzenia mechaniczne i warunki pogodowe. Arkusz takiej blachy ma podłużne przetłoczenia w kształcie trapezu. Dzięki nim blacha jest sztywniejsza i bardziej trwała. 

Przed montażem blachy montuje się izolację przeciwwilgociową, czyli folie dachowe wstępnego krycia. Kiedy folia zostanie położona, należy przystąpić do wykonania rusztu nośnego pod pokrycie z blachy. Gotową blachę trapezową kupuje się w arkuszach dociętych na określoną długość i zgodnie z zaplanowanym projektem. Najczęstszy podział arkuszy blachy to:

  • 35 mm – średniej wielkości budynki mieszkalne,
  • 80 mm – budynki o dużej powierzchni dachowej.

Więcej na stronie: https://pokrycia.pl.