Porównaj najlepsze kredyty na samochód

Porównaj najlepsze kredyty na samochód

Porównaj najlepsze kredyty na samochód

Kredyt na samochód to coraz częściej zaciągany kredyt celowy. Wszystko dlatego, że nie stać nas na nabycie auta za gotówkę, a banki oferują nam naprawdę korzystne rozwiązania. Okazuje się, że przed podjęciem ostatecznej decyzji należy dokładnie porównać propozycje tych instytucji. Niektóre wyróżniają się naprawdę preferencyjnymi warunkami korzystania z tego rodzaju zobowiązania.

Weź pod uwagę wysokość rat

Nie da się ukryć, że dla kredytobiorcy najważniejszym czynnikiem jest wysokość miesięcznych rat. Okazuje się, że kredyty samochodowe mogą być dzisiaj oferowane zgodnie z indywidualnymi potrzebami oraz możliwościami kredytobiorcy.

Banki oferują na przykład dogodny wybór okresu trwania umowy – im będzie dłuższy, tym miesięczne raty staną się niższe. W tym przypadku kredytobiorca powinien brać pod uwagę przede wszystkim swój budżet, by nie doprowadzić do zaburzenia płynności finansowej.

Ważne są dodatkowe opłaty

Chociaż kredyt celowy charakteryzuje się nieco lepszą ofertą niż na przykład kredyt na dowolny cel, to pod uwagę należy wziąć również dodatkowe opłaty, z jakimi będzie musiał się zmierzyć kredytobiorca. Banki nierzadko pobierają na przykład prowizję za uruchomienie takiego kredytu albo wymagają od kredytobiorcy dodatkowego ubezpieczenia. Nierzadko przypisane do spłacania miesięcznych rat konto bankowe również generuje opłaty o różnej wysokości.

Kredytobiorca, którego interesują kredyty samochodowe, musi więc wziąć pod uwagę wskaźnik RRSO, który określa całkowite koszty takiego zobowiązania. Dopiero wtedy jest w stanie wybrać najkorzystniejszą ofertę i podpisać umowę z bankiem.

Czy bank oferuje dodatkowe korzyści?

W rankingach najlepszych banków i ofert kredytów samochodowych dostrzeżemy te, które charakteryzują się dodatkowymi bonusami. Banki nierzadko proponują swoim klientom szereg nadprogramowych korzyści. Warto wybierać kredyty samochodowe, które uwzględniają darmowe serwisowanie auta, ubezpieczenie w atrakcyjnej cenie i o rozszerzonym pakiecie albo te, dzięki którym kierowca zyska rabaty do wykorzystania na stacjach benzynowych czy w sklepach z wyposażeniem pojazdów.

Jakie zalety mają kredyty samochodowe?

Nie da się ukryć, że nabycie auta poprzez zaciągnięcie kredytu samochodowego jest o wiele bardziej opłacalne niż na przykład poprzez przeznaczenie środków na ten cel, które pochodzą z kredytu na dowolny cel. Kredyty samochodowe są też dzisiaj tańsze niż leasing.

Ogromną zaletą takiego zobowiązania jest to, że kredytobiorca staje się od razu właścicielem pojazdu i może nim swobodnie dysponować, w tym wypożyczać albo nawet sprzedać w sytuacji kryzysowej. Dla banku jest to dodatkowe zabezpieczenie, które minimalizuje ryzyko niewypłacalności kredytobiorcy. Pamiętajmy jednak, by każdą decyzję podejmować rozsądnie, uwzględniając przede wszystkim własną sytuację finansową. Może okazać się, że zbyt wysokie raty spowodują problemy finansowe i konieczność pozbycia się pojazdu.