W życiu mężczyzny często przychodzi taki czas, że ma potrzebę wykonania tatuażu. Już dawno przestały być one synonimem subkultury, mafii czy więźniów, a stały się powszechnym sposobem na wyrażanie swoich uczuć, poglądów, a także dokumentowania ważnych doświadczeń na własnej skórze. Dziś jednak nie zajmiemy się powodami, dla których mężczyźni decydują się na tatuaże, ale podpowiemy jakie motywy wybrać, by nie czuć wstydu. Zanim jednak przedstawimy nasze top 3, podpowiemy gdzie najlepiej wykonać tatuaż.
Męski tatuaż – gdzie powinien się znaleźć?
Prawdziwy facet może zemdleć z wrażenia przy pobieraniu krwi, jednak igieł do tatuażu się nie boi. Zatem, jeśli nosisz się z zamiarem wykonania trwałego obrazu czy napisu na ciele, podpowiemy, gdzie warto je wykonać. Dużo zależy od tego, jak duży ma to być tatuaż. Te większe powinny być odpowiednio wyeksponowane. Dlatego popularne są tatuaże rękawy łączące kilka większych motywów. Są bardzo męskie i efektowne. Warto wykonać tatuaż również na piersiach. Dobrze będzie się prezentował na plecach, a także podudziu. Napisy warto wykonywać na paliczkach. Dobrze będą się prezentować również na ręce po wewnętrznej stronie lub na karku. Zanim wykonasz tatuaż musisz wiedzieć, że jest to nie tylko bolesne, ale po zabiegu pozostaje długo gojąca się rana, spowodowana przez wprowadzanie tuszu pod skórę maszynką do tatuażu. Musi być odpowiednio zabezpieczona kremem, który przyspiesza gojenie. Doskonały produkt oferuje producent loveink. Można zapytać o niego tatuażystę lub zamówić jeszcze przed zabiegiem. Dbanie o tatuaż z loveink musi trwać przez cały okres gojenia skóry, zatem kilka tygodni. W tym czasie należy nosić jałowe opatrunki. Nie należy przykrywać tatuażu folią spożywczą, gdyż skóra musi mieć dostęp do powietrza.
Motywy zwierzęce
Naszą pierwszą propozycją w przypadku tatuażu, który warto wykonać jest ten z motywem zwierzęcym. Oczywiście trzeba znaleźć dobre studio tatuażu, aby nie wyjść z wątpliwym dziełem, które będzie trzeba przerobić bądź co gorsza usunąć, co jest bardzo bolesne i powoduje powstawanie blizn na skórze. Z motywów zwierzęcych można wybrać tygrysa, wilka czy niedźwiedzia wszystkie one symbolizują siłę, a każdy ma jeszcze dodatkowe znaczenie. Tygrys jest także symbolem niezależności, może również symbolizować „ciemną” ludzką naturę. Z kolei tatuaż wilka oznacza nieugiętość, odwagę i męstwo. Niedźwiedź jest symbolem męskości. Wytatuowanie niedźwiedzia może odnosić się do cech charakteru takich jak cierpliwość i sprawiedliwość.
Motywy związane z wiarą i przemijaniem, czyli filozofia zawarta w tatuażach
Bardzo popularne są również motywy związane z wiarą i przemijaniem. Bardzo często tatuowany jest motyw oka zamkniętego w trójkącie, co ma symbolizować Stwórcę. Modne jest również tatuowanie zegarów ukazujących przemijający czas, a także czaszek. Oczywiście osoby wierzące tatuują również krzyże czy różańce. Jeśli chodzi o bardziej abstrakcyjne motywy związane z życiem to chętnie tatuowane są również klepsydry, czy drzewa i ptaki. Tatuaż może mieć metaforyczny przekaz i taki robi największe znaczenie, jeśli jest odpowiednio wykonany może wyglądać niczym dzieło sztuki.
Motywy plemienne, czyli wzory i kropki
Bardzo modne są również motywy plemienne. Wzory azteckie, egipskie, chińskie i japońskie są często wybierane. Ciekawym wyborem może być również tatuaż Dotwork, który najczęściej przedstawia abstrakcyjne wzory stworzone z kropek, co tworzy bardzo efektowne dzieło, jeśli jest ono dobrze wykonane. Wykonywanie motywów plemiennych często związane jest z ważnymi wydarzeniami w życiu. Pierwotnie były one traktowane jako element rytuałów przejścia, czy związane z wstąpieniem do pewnych zamkniętych grup, które łączą podobne ideały.
Przedstawione przez nas tatuaże na pewno nie spowodują, że będziesz czuć opór przed ich pokazaniem światu. Ważne jest oczywiście, by były jak najlepiej wykonane. Wbrew pozorom tworzenie skryptów nie jest proste, gdyż łatwo można popełnić błąd. Dlatego nie warto wybierać egzotycznych języków ze znakami, których znaczenia się nie zna, aby potem nie okazało się, że na ciele wytatuowane jest coś zupełnie innego niż się zakładało.