ksiazki fantasy

TOP 3 autorów fantasy. Książki tych pisarzy po prostu trzeba znać

ksiazki fantasyNie ulega wątpliwości, że wśród męskiej części miłośników literatury największą popularnością cieszą się powieści kryminalistyczne, horrory oraz fantasy i to te ostatnie weźmiemy dziś pod lupę. Istnieje bowiem kilku pisarzy szczególnie lubujących się w fantastyce, którzy stali się wręcz mistrzami w swoim fachu. Ich dzieła powinien znać każdy fan gatunku i posiadać je w swojej domowej biblioteczce. O jakich autorach mowa?

Najlepsi pisarze fantasy – Andrzej Sapkowski

Zestawienie mistrzów fantasy warto rozpocząć od Polaka, Andrzeja Sapkowskiego, który dzięki sadze „Wiedźmin” zyskał ogólnoświatową popularność. Co ciekawe, przygody ekstrawaganckiego mutanta-wojownika – Geralta z Rivii – większość z nas zna za sprawą serii gier komputerowych oraz serialu produkcji jednego z gigantów na rynku streamingowym. Jednak każdy prawdziwy fan „Wiedźmina” powinien zapoznać się z bardzo sprawnie poprowadzoną fabułą zaprezentowaną na łamach kilku części cyklu, które zresztą zostały przetłumaczone na wiele języków. Sapkowski jak nikt inny potrafi również rozśmieszyć czytelnika i jednocześnie skłonić go do myślenia.

Najlepsi autorzy fantasy – Stephen King

Amerykański pisarz ma na swoim koncie kilkadziesiąt powieści, z czego pierwsza ukazała się w 1974 roku. King znany jest przede wszystkim jako mistrz horroru i grozy, ale w jego dziełach nie brakuje wątków paranormalnych. Doskonałym przykładem jest tutaj seria „Mroczna Wieża” składająca się z ośmiu części, których bohaterem jest Roland Deschain, który za swój życiowy cel obiera sobie dotarcie do tytułowej wieży, w której kryje się tajemnica istnienia. Co ciekawe, Stephen King znany jest nie tylko z umiejętnego łączenia elementów thrillera, horroru i fantasy, ale imponującego tempa wydawania kolejnych powieści. Wiele z nich można kupić w sklepach z używanymi książkami, m.in. na stronie https://skupszop.pl/. Oferta książek z drugiej ręki jest na tyle bogata, że za niewielką kwotę można obkupić się powieściami mistrza grozy.

Najlepsi autorzy fantastyki – George R.R. Martin

Pisarz ma na koncie bestsellerową sagę „Pieśń Lodu i Ognia”, która podbiła serca milionów czytelników na całym świecie. Wszystko zaczęło się od pierwszej powieści z cyklu – „Gry o Tron”, która stała się inspiracją dla kultowego już serialu o tej samej nazwie. Martin świetnie zna się na swoim fachu, bo potrafi skutecznie budować napięcie i żonglować wielowątkową opowieścią w sposób, dla których wciąż pozostaje wielką tajemnicą. Fenomen „Gry o Tron” to coś, obok czego nie można przejść obojętnie, a każdy fan gatunku powinien mieć na swojej półce całą sagę.