nowoczesne dodatki do wnetrz

Świeczniki nowoczesne – do jakich wnętrz pasują?

nowoczesne dodatki do wnetrz

Estetyczne ozdoby mają ogromne znaczenie dla ogólnego klimatu wnętrza. Powodują, że pomieszczenie przestaje mieć typowo „katalogowy”, neutralny wygląd i staje się spersonalizowane, bardziej przytulne oraz nabiera charakteru. Jedną z ciekawszych ozdób do sypialni lub salonu są świeczniki nowoczesne, które łączą w sobie cechy użytkowe z dekoracyjnymi.

Świeczniki nowoczesne – czyli jakie?

Każdy wie, jak wygląda tradycyjny świecznik – czym zatem różni się unowocześniona wersja? Przede wszystkim cechuje ją bardziej wymyślna, finezyjna forma i zastosowanie ciekawych połączeń kolorystycznych, stylistycznych i materiałowych. Przykładem świeczników nowoczesnych są ozdoby wykonane z połączenia przezroczystego szkła z chromowanymi dodatkami. Całość może być uformowana w bardzo finezyjny sposób, a ozdobne podstawy takich świeczników powodują, że prezentują się one niczym dekoracyjne lampiony.

Świeczniki nowoczesne, takie jak np. https://szklanatorebka.pl/pl/c/SWIECZNIKI-CHROMOWANE/204 mogą ozdobić stolik kawowy, meblościankę lub komodę w sypialni. W ciągu dnia stanowią po prostu elegancki dodatek, wieczorem natomiast stworzą w pomieszczeniu niezwykłą, romantyczną aurę.

Stylistyka mieszkania a świeczniki nowoczesne

Tego rodzaju ozdoby idealnie wpisują się w charakter wnętrz glamour, gdzie dominują białe lub czarne meble z akrylowymi frontami, sofy i fotele w stylu ludwikowskim, kryształowe ozdoby. Takie świeczniki mają często dodatki w kolorze srebra lub starego złota, dzięki czemu łatwo dopasować je do elementów dekoracyjnych w pokoju – np. uchwytów meblowych i żyrandola.

Świeczniki nowoczesne to również ciekawy element dekoracyjny do łazienki – zwłaszcza dla zwolenników długich, relaksujących kąpieli i domowego SPA. Klimatyczne światło pochodzące ze świec i refleksy odbijające się w szkle to doskonały przepis na wzbogacenie atmosfery łazienki o dodatkowy detal.

Nowoczesne świeczniki w firmie

Należy nadmienić, że za pomocą świeczników nowoczesnych można udekorować nie tylko dom lub mieszkanie, ale również wnętrza firmy. Dotyczy to przede wszystkim restauracji, hoteli i domów weselnych, gdzie świeczniki mogą stać się okolicznościową ozdobą stołu podczas organizowanych imprez. Połączenie transparentnego szkła z chromowanymi elementami jest doskonałą propozycją na ślub, komunię i chrzest, ale również na pozostałe eventy, zwłaszcza wówczas, gdy ich stylistyka ma być związana z nurtem aranżacyjnym glamour.

Bardzo ważną zaletą świeczników nowoczesnych jest ich praktyczność – są łatwe w utrzymaniu czystości i stabilne, co ma szczególne znaczenie w przypadku stawiania ich na stół podczas imprez. Ozdoba ta ma charakter uniwersalny i ponadczasowy – może więc uświetniać swoim eleganckim wyglądem wystrój przyjęć przez lata.