Strzelaj jak zawodowiec!

Strzelaj jak zawodowiec!

weapon-1038958_960_720 (1)Z pewnością każdy mężczyzna w dzieciństwie marzył, by strzelać tak, jak bohaterowie znanych filmów. Na szczęście każde marzenie można spełnić. Dzięki wielu firmom, które organizują nauki strzelania możemy nauczyć się wszystkiego od podstaw.

 

Czego możemy się nauczyć?

Jak już wspomnieliśmy, na rynku istnieje wiele szkół strzeleckich, które przygotowują początkujących strzelców od podstaw. Jedną z takich szkół są Asy Strzelectwa. Firma ta organizuje naukę strzelania od podstaw. Czego możemy więc się nauczyć? Nie wyobrażajcie sobie, że od razu zaczniecie strzelać. Bo przecież najważniejsze jest nasze bezpieczeństwo i właśnie od tego wszystko się zaczyna. Wprowadzenie do świata broni, zasady zachowania bezpieczeństwa na strzelnicy, nauka poprawnego posługiwania się bronią… Dla zapalonych miłośników strzelania, którym zależy na ulepszaniu swoich umiejętności, takie lekcje pomogą wyćwiczyć poprawne techniki użycia broni, ale też coś, co jest o wiele ważniejsze – koncentrację i panowanie nad emocjami. Uwierzcie, że to naprawdę się przydaje. Do wyboru mamy strzelanie z pistoletu, karabinu i strzelby, a ćwiczenia przeprowadzane są pod okiem doświadczonych instruktorów. Są oni nie tylko fachowcami, ale także zapalonymi miłośnikami strzelectwa, którzy mają odpowiednie podejście do dorosłych, młodzieży i dzieci.

A co z pozwoleniem na broń?

Dla miłośników hobbystycznego strzelania, którzy chcieliby posiadać broń, również mamy dobrą wiadomość. Jak wiadomo, żeby dostać pozwolenie, trzeba m. in. zdać egzamin teoretyczny oraz praktyczny w komendzie wojewódzkiej policji. Asy Strzeleckie przygotowują swoich kursantów zarówno do części teoretycznej (ustawa o broni i amunicji, bezpieczeństwo), jak i praktycznej egzaminu (strzelanie, składanie i rozkładanie broni). Takie zajęcia można odbyć grupowo i indywidualnie. Więcej o zajęciach przeczytacie na stronie: http://asy-strzelectwa.pl/oferta/pozwolenie-na-bron/. Pamiętajcie jednak, że egzamin to nie wszystko. Aby dostać pozwolenie, musimy również podać uzasadnienie, do czego będziemy wykorzystywać broń. Jeśli np. chcemy jej używać do celów sportowych, musimy przedstawić zaświadczenie o przynależności do stowarzyszenia o charakterze sportowym. Analogicznie rzecz ma się, kiedy kolekcjonujemy egzemplarze strzelb czy rewolwerów – wówczas musimy należeć do klubu kolekcjonerskiego. Prócz sportowego i kolekcjonerskiego przeznaczenia, broń możemy posiadać także w celu rekonstrukcji historycznej, ochrony osób i mienia, ochrony osobistej, a także w celach pamiątkowych i szkoleniowych.

Wystrzałowy prezent?

Strzelnice to miejsce nie tylko dla profesjonalnych strzelców. Strzelać każdy może. Jeśli chcemy zorganizować koledze niezapomniany wieczór kawalerski albo podarować wymarzony prezent, strzelnica będzie idealnym do tego miejscem. Szkoły strzeleckie organizują nie tylko wieczory panieńskie i kawalerskie, ale także imprezy integracyjne dla firm, randki na strzelnicy, nauki dla dzieci czy strzelanie dla całej rodziny. Prócz zdobycia cennych umiejętności możecie liczyć też na niezapomniane emocje, dużą dawkę adrenaliny i świetną atmosferę. Przekonajcie się sami!