siatki

Siatki zgrzewane na ogrodzenie – rodzaje, zalety i zakup

siatkiSzukasz pomysłu na niedrogie ogrodzenie? Pomyśl o zakupieniu siatek zgrzewanych! Co warto wiedzieć na temat tego materiału? Jakie rodzaje siatek zgrzewanych oferują producenci? Sprawdź najważniejsze informacje!

Czym są siatki zgrzewane?

Powstające podczas procesu zgrzewania ze sobą drutów siatki zgrzewane – https://www.sitometal.pl/oferta/siatki-zgrzewane są obecnie wybierane coraz częściej. Stanowią one atrakcyjną alternatywę dla siatek plecionych czy tkanych ze względu na swoje właściwości oraz wygląd.

Siatki zgrzewane produkowane są ze sztywniejszego drutu, który układany jest równolegle i prostopadle do siebie, aby dać siatkę. Zwykle wykonuje się siatki zgrzewane o oczkach prostokątnych albo kwadratowych, ale można też spotkać się z innymi wariantami tego materiału.

Rodzaje siatek zgrzewanych

Producenci oferujący siatki zgrzewane mogą zaprezentować je klientom w różnych wariantach, dzięki czemu mogą być one dopasowane do konkretnego przeznaczenia.

Na ogrodzenia najczęściej używane są siatki zgrzewane ocynkowane, które dzięki tej technice ochrony antykorozyjnej charakteryzują się wysoką trwałością i odpornością. Również można zdecydować się na zakup siatek malowanych, które wyróżniają się atrakcyjnym wyglądem.

Gdy ogrodzenie z siatki ma być widoczne, można też zdecydować się na to wykończone dekoracyjnymi przetłoczeniami. Dzięki nim siatki zgrzewane mogą prezentować się atrakcyjnie i w ten sposób tworzyć estetyczne ogrodzenie dookoła posesji.

Kiedy stosuje się siatki zgrzewane?

Siatki zgrzewane mają szerokie zastosowanie i mogą być one obecnie wykorzystywane w różnych celach.

Używane są one bardzo często do wykonywania ogrodzeń, ale również produkuje się z nich kosze, osłony, balustrady, sita, aby wspomnieć tylko o paru możliwych zastosowaniach.

Jako ogrodzenia siatki zgrzewane najczęściej wybierane są wtedy, gdy celem jest stworzenie trwałego, ale też niedrogiego ogrodzenia wokół domu jednorodzinnego, działki, ale też na terenach firmowych, przemysłowych. Cieńsze, sprzedawane w rolkach siatki zgrzewane są również używane w rolnictwie i sadownictwie.

Gdzie można kupić siatki zgrzewane?

Produkcja siatek zgrzewanych prowadzona jest dzisiaj przez wiele polskich firm, które mogą zaprezentować klientom różne ich warianty. Można także zamawiać w nich siatki zgrzewane wykonane według konkretnego zlecenia, aby były one dopasowane do miejsca ich zastosowania.

Więcej informacji dotyczących siatek zgrzewanych na sprzedaż można uzyskać bezpośrednio na stronach internetowych ich producentów. Wielu z nich ma również własne sklepy online, gdzie prowadzi sprzedaż siatek z transportem do klientów.