Reorganizacja garażu – jak ją sprawnie przeprowadzić?

Reorganizacja garażu – jak ją sprawnie przeprowadzić?

Reorganizacja garażu – jak ją sprawnie przeprowadzić?

Garaż to nie tylko miejsce, w którym parkujemy samochód, ale często również warsztat i przechowalnia różnego rodzaju sprzętu. Jak urządzić garaż, aby był estetyczny i funkcjonalny?

Jakiej wielkości powinien być garaż?

Garaż, w którym tylko i wyłącznie parkujemy nasz samochód, powinien być na tyle duży, aby móc swobodnie wjechać do niego, wysiąść z samochodu i mieć wystarczająco dużo miejsca, aby swobodnie obejść samochód dookoła. Rzadko jednak garaż jest tylko miejscem dla samochodu. Najczęściej znajdują się w nim rowery, sprzęty ogrodnicze, różnego rodzaju akcesoria do samochodu i wiele innych rzeczy, na które nie ma miejsca gdzie indziej.

Aby nie okazało się, że w efekcie w garażu nie ma miejsca na samochód, należy zadbać o jego dobrą organizację.

Meble do garażu

Jednym z wielu rozwiązań, pozwalającym zorganizować garaż, są metalowe półki. Można je nabyć w każdym dużym sklepie budowlanym. Do wyboru mamy półki stojące, lub w przypadku posiadania blatu roboczego w garażu, również wiszące. Rowery możemy wieszać na ścianie garażu na specjalnych, przeznaczonych do tego celu konstrukcjach. Również drobniejszy sprzęt i narzędzia można uporządkować dzięki specjalistycznym organizerom. Dzięki temu będziemy mieli dostęp do potrzebnych rzeczy, beż zbędnego szukania.

Garaż murowany

Aby garaż spełniał swoje funkcje w stu procentach, należy zadbać o jego wykonanie. Ważnym elementem jest dach garażu. Nikt nie chciałby, aby deszcz, czy topniejący wiosną śnieg zalewał wnętrze garażu. Jeśli garaż jest częścią dobudowaną do domu, warto aby miał takie samo zadaszenie jak dom. Ma to ogromny wpływ na walory estetyczne. Do krycia dachów domów jednorodzinnych najbardziej popularnym materiałem jest blachodachówka, która bardzo dobrze sprawdzi się również na dachu garażu. 

Garaż wolno stojący

Jeśli chcemy zbudować garaż gdzieś w głębi podwórka, to doskonałym materiałem do tego przedsięwzięcia jest blacha trapezowa.  Jest ona bardzo odporna na zmienne warunki atmosferyczne i nie koroduje. Z tego właśnie powodu garaż wykonany z blachy trapezowej będzie nam służył przez długie lata. Należy jednak pamiętać, o dokładności jego wykonania.