Jaką posadzkę wybrać do pokoju gościnnego?

Jaką posadzkę wybrać do pokoju gościnnego?

Jaką posadzkę wybrać do pokoju gościnnego?

Niekiedy powierzchnia domu bądź mieszkania pozwala nam na wygospodarowanie jeszcze jednego, bardzo użytecznego pomieszczenia – pokoju gościnnego. To naprawdę dobre rozwiązanie, jeżeli często zdarza się nam przyjmować gości i proponować im nocleg. Chcemy również, by osoba odwiedzająca miała trochę prywatności i mogła wypocząć w odpowiednich warunkach. Piękna aranżacja takiego pokoju to podstawa, ale tutaj nasuwa się pytanie – jaką podłogę wybrać?

Pokój gościnny – jak go urządzić?

Urządzanie pokoju gościnnego nie powinno sprawić większych problemów. Ze względu na to, że pokój ten nie będzie najpewniej używany bardzo często – można postawić na minimalizm w aranżacji wnętrza. Warto również zdecydować się na neutralne dodatki i kolorystykę, bo nie wiemy przecież, jaki będzie gust naszego gościa.

Klasyczna biel na ścianach może być dobrym rozwiązaniem. Lepiej unikać kolorów pobudzających, ponieważ jest to strefa wypoczynku. Najważniejszym meblem powinno być tutaj łóżko bądź rozkładana kanapa. Wnętrze można ocieplić różnymi dodatkami, najlepiej tekstyliami – miękkie poduszki i zaciemniające zasłony to doskonały wybór. 

Jaką wybrać podłogę do pokoju gościnnego?

Wybór odpowiedniej podłogi wcale nie jest taki trudny. Ze względu na to, że jest to pokój użytkowany jedynie raz na jakiś czas, dobrze jest postawić na taką podłogę, która nie brudzi się zbyt szybko i można ją bardzo szybko umyć. Nietypowym, ale coraz bardziej popularnym rozwiązaniem jest posadzka żywiczna. Kiedyś wykorzystywana była głównie w budynkach przemysłowych, jednak dzisiaj trafiła nawet na salony eleganckich mieszkań. 

Wyglądem pasuje do nowoczesnych wnętrz, bardzo łatwo utrzymywać ją w idealnej czystości a dodatkowo – jest bardzo odporna na zniszczenia mechaniczne. Dostępnych jest wiele wariantów kolorystycznych. Aby podłoga była jednak bardziej przyjazna dla bosych stóp, dobrze jest umieścić w okolicach łóżka przynajmniej niewielki, ale miękki i puszysty dywan. 

Więcej informacji o posadzkach  żywicznych znajdziesz na stronie: https://centrumposadzek.com.pl