Przez pośrednika czy osobiście – jak łatwiej można dostać kredyt?

Przez pośrednika czy osobiście – jak łatwiej można dostać kredyt?

Przez pośrednika czy osobiście – jak łatwiej można dostać kredyt?

Kredyty gotówkowe to najczęściej brane zobowiązanie finansowe przez dorosłych Polaków. Bardzo dużo osób w ten sposób finansuje remont mieszkania, zakup nowego albo używanego samochodu, wakacje dla całej rodziny czy awaryjny zakup na przykład zepsutego sprzętu AGD. Niestety szacuje się, że tylko co 3. Polak ma oszczędności zapewniające mu komfortowe życie. Pozostała część społeczeństwa musi więc korzystać z kredytów czy pożyczek, aby móc sfinansować swoje potrzeby lub zachcianki. W znalezieniu najlepszej oferty pomóc może pośrednik kredytowy.

Jak działa pośrednictwo kredytów?

Można wyróżnić kilka opcji. Jedną z nich jest znalezienie stacjonarnego biura kredytowego, w którym pracuje pośrednik kredytowy. Taka opcja jest najczęściej wybierana przez osoby, które chcą zaciągnąć duży kredyt, przykładowo kredyt hipoteczny, i muszą znaleźć jak najtańszą ofertę, ale też załatwić wiele dodatkowych formalności.

W przypadku kredytów gotówkowych można też znaleźć pośrednictwo w Internecie. Korzystając z porównywarek kredytów gotówkowych online, można z powodzeniem wyszukać wiele ofert, a następnie, samodzielnie je porównując – dokonać wyboru. Jednakże pośrednictwo online to strony internetowe, na których można od razu złożyć wniosek i otrzymać realne oferty, a nie tylko marketingowe. Dzięki temu od razu wiadomo, jakie będą rzeczywiste koszty kredytu, które mogą się różnić od reklamowanej oferty.

Obie możliwości dają nam wybór najlepszej oferty, której nie musimy samodzielnie szukać, ponieważ znajdzie ją za nas pośrednik kredytowy, czy to pracujący w biurze, czy na stronie internetowej. Zawsze można otrzymać ściśle dopasowane do naszych potrzeb oferty kredytów, na które nas stać.

Wybierając korzystanie ze stron internetowych, trzeba mieć na uwadze, że po rozpatrzeniu wniosku o kredyt wiele instytucji złoży swoją ofertę, a my wybierzemy tę najtańszą albo proponowaną przez firmę, którą znamy i mamy pewność co do jej renomy. O napływających ofertach zawsze wysyłane są powiadomienia. Wystarczy poczekać kilka dni, aby mieć pełen obraz sytuacji.

Zalety i wady

Wiele osób błędnie uważa, że za usługi pośrednika trzeba dodatkowo zapłacić. Otóż nie. Biura czy strony internetowe zajmujące się znajdowaniem ofert kredytów dla klienta nie pobierają od niego prowizji. Z drugiej strony krąży też przekonanie, że przez pośrednika łatwiej można dostać kredyt. To akurat prawda, ponieważ taka osoba specjalizuje się w wypełnianiu formularzy i dokładnie wie, na co zwrócić uwagę albo po prostu gdzie najczęściej kredytobiorcy robią błędy, przez które ich wnioski są odrzucane.

Korzystając z pośrednictwa online, otrzymujemy też pomoc w postaci gotowego wniosku do wypełnienia krok po kroku. Później zostają przysłane oferty od wielu firm i banków, a nie tylko jedna. Można zatem wybrać spośród licznych ofert tę jedną, która jest najkorzystniejsza. Co ciekawe, warto pamiętać, że w bankach nie można składać wielu wniosków naraz, ponieważ będzie to podejrzane dla systemu. A tutaj, korzystając z pośrednictwa, w odpowiedzi na jeden wniosek można z powodzeniem dostać wiele ofert i żaden system nie uzna nas za klienta podwyższonego ryzyka. Dlatego jeżeli chcemy sprawdzić kilka ofert opartych na rzeczywistych kosztach, najlepiej jest wybrać pośrednictwo.