Problemy z samochodem

Problemy z samochodem

maxresdefault

Dla wielu osób prowadzenie pojazdów to ogromna radość i przyjemność. Czasem jednak zdarzają się różne nieprzewidziane sytuacje, które potrafią nie tylko popsuć humor, ale również uniemożliwić dojazd do celu.

Wypadki „z roztargnienia”
Skupienie jest niezwykle istotne przy prowadzeniu pojazdu, ale jak się okazuje nie tylko. Niektóre problemy z samochodem nie mają nic wspólnego z poruszaniem się na drogach, a jedynie z roztargnieniem kierowcy. Najczęstszym problemem jest rozładowany akumulator. Wielu osobom zdarzyło się zostawić włączone światła na całą noc, przez co rano czekała ich przykra niespodzianka. Kiedy akumulator jest rozładowany, nie można uruchomić samochodu. Na szczęście problem jest łatwy w rozwiązaniu, wystarczy doładować akumulator, co nie wymaga dużej wiedzy technicznej, a jedynie podstaw. Gorzej wygląda sytuacja, jeśli nalejemy nieodpowiedniego paliwa do baku. Na przykład mamy samochód na benzynę, a przez pomyłkę zatankowaliśmy diesla. Jest to bardzo niebezpieczne dla silnika samochodu, dlatego w takiej sytuacji nie należy pod żadnym pozorem uruchamiać auta.  W takich okolicznościach niezbędne jest wezwanie pomocy drogowej i awaryjne spuszczenie paliwa. Częstą wpadką jest też zatrzaśnięcie kluczyków w samochodzie. Wtedy pozostaje nam już tylko awaryjne otwieranie pojazdu. Na szczęście pomoc drogowa zwykle oferuje usługi tego typu.

Poważny wypadek
Najgorszym koszmarem każdego kierowcy jest wypadek, który uniemożliwia dalsze prowadzenie pojazdu. Niezależnie od tego, czy mieliśmy stłuczkę, czy też wpakowaliśmy auto do rowu, pomoc drogowa przetransportuje samochód do serwisu poprzez holowanie lub użycie lawety. Dzwoniąc do odpowiedniej firmy nie musimy się martwić, ponieważ fachowcy są przygotowani na większość trudnych sytuacji na drogach.

Jak się przygotować?
Większość z nas porusza się głównie w obrębie jednego miasta, dlatego warto wyposażyć się w numer telefonu do pomocy drogowej działającej na tym terenie. Zabezpieczając się wcześniej na wszelki wypadek unikniemy dodatkowego stresu i nerwów w sytuacji awaryjnej.