Zawód kierowcy nie jest zawodem łatwym. Całe dnie lub tygodnie spędzone w samochodzie powodują, że do podróży należy się jak najlepiej przygotować. Tym bardziej, jeżeli wybiera się w pierwszą taką podróż. Co ze sobą wziąć? Jak zachować się w czasie niespodziewanego zdarzenia drogowego?
Jadę w pierwszą trasę
Aby zostać zawodowym kierowcą ciężarówek należy mieć ukończone 21 lat, ważne Prawo Jazdy kat. C lub C+E oraz badania lekarskie i psychotechniczne. Przygotowany w ten sposób kierowca jest gotowy, aby podjąć pierwszą pracę w zawodzie. Jednak w trasę należy odpowiednio się przygotować. Pamiętać należy, że branie ogromnej ilości rzeczy nie jest konieczne, a może nawet przeszkadzać, ponieważ zdarzają się sytuacje zmiany pojazdu, a zmiana taka musi nastąpić szybko i sprawnie. Zapakować należy więc tylko najpotrzebniejsze ubrania i przedmioty. Warto zorientować się również, gdzie można dobrze i tanio zjeść, ponieważ konserwy, które zazwyczaj zabiera się ze sobą w drogę, spożywane w dużych ilościach mogą powodować zaburzenie w działaniu układu trawiennego. A takie sytuacje w ciężarówce są szczególnie niepożądane.
Wypadki i zdarzenia drogowe
Będąc zawodowym kierowcą warto pamiętać, że do każdego zawodu wdaje się rutyna. W przypadku jazdy ciężarówką nie może tak się zdarzyć. Kierowca ciężarówki musi być wciąż skupiony i uważny. Nie można również zapomnieć, że wielu kierowców niekoniecznie stosuje się do zasad kodeksu drogowego, dlatego nawet gdy jesteś kierowcą ważnym i doświadczonym, może dojść do wypadku. Samochody to tylko martwe przedmioty z tendencją do złośliwości, dlatego także często się psują. I może zdarzyć się to w każdym momencie. Takie stresujące sytuacje powodują, że ogranicza się zdolność do podejmowania decyzji i trzeźwego myślenia. Determinują one również często potrzebę skorzystania z usług pomocy drogowej. Ważne jest więc, aby zapoznać się z ofertami różnych firm i wybrać te najlepsze już wcześniej. Zwrócić uwagę należy przede wszystkim, czy dana firma posiada ofertę dotyczącą samochodów ciężarowych oraz możliwość naprawy takiego samochodu w swoim warsztacie lub na miejscu, jeżeli usterka na to pozwala. Dobra pomoc drogowa oferuje szeroki wachlarz pomocy dla kierowców, działa przez całą dobę, siedem dni w tygodniu, także w święta oraz posiada swój własny, bezpłatny i strzeżony parking. Gdy będziesz przygotowany w odpowiedni sposób, nawet najdalsza podróż będzie mniej straszna.
Leave a Reply