prawnik

Porada prawna u adwokata – ile za nią zapłacisz?

prawnikKoszty porad prawnych są zróżnicowane i na ich cenę wpływa wiele czynników. Na jaki wydatek trzeba się przygotować, gdy potrzebne jest skorzystanie z porady w kancelarii prawnej?

Kiedy warto zgłosić się po poradę prawną?

Prawo jest zawiłe i bez właściwej wiedzy i doświadczenia trudno często rozwiązać konkretne sprawy. W tym przypadku warto udać się do prawnika, który po dokładnym zaznajomieniu się z problemem, będzie mógł przygotować poradę prawną zawierającą odpowiedzi na pytania klienta.

Wprawdzie w internecie można znaleźć wiele artykułów i poradników dotyczących różnych zagadnień prawnych, lecz warto pamiętać o tym, że nie zawsze są one aktualne lub nie wyczerpują tematu. Właśnie dlatego w razie wątpliwości zalecana jest konsultacja prawna.

Porada prawna – cena

Ceny porad prawnych zależne są od kilku czynników, a mianowicie:

  • dziedziny prawa

  • stopnia komplikacji sprawy

  • czasu poświęconego na przygotowanie porady

  • indywidualnego cennika kancelarii

Zazwyczaj osoby, które chciałyby skorzystać z porad prawnych, muszą zapłacić za nie od około 100 złotych do 200 złotych. Średnia cena to około 150 złotych. Zdarza się jednak, że w przypadku bardziej złożonych zagadnień koszty sięgają nawet ponad 300 złotych.

Więcej trzeba będzie zapłacić też wtedy, gdy porada prawna jest dodatkowo uzupełniona o usługę przygotowania dokumentu czy opiniowania umowy.

Profesjonalny adwokat Gliwice – https://jpm-adwokaci.pl/ z cennikami kancelarii adwokackich działających w Gliwicach można zapoznać się bliżej na ich witrynach lub uzyskać telefonicznie.

Ile kosztuje porada prawna przez internet i telefon?

Popularne obecnie porady prawne na odległość, które są świadczone przez internet oraz przez telefon, najczęściej mają podobne koszty do porad prawnych świadczonych stacjonarnie.

Warto wybrać dobrą kancelarię, która ma dużo pozytywnych opinii, a także prezentuje przejrzysty cennik. Należy uważać na porady prawne przez telefon, których koszty naliczane są za każdą minutę rozmowy.

Kto może otrzymać bezpłatną poradę prawną?

Istnieje również możliwość skorzystania z bezpłatnej pomocy prawnej, która udzielana jest przez samorządy oraz wybrane organizacje, fundacje.

Aby skorzystać z porad prawnych za darmo, konieczne jest spełnienie odpowiednich warunków. Przede wszystkim usługi te skierowane są do osób, które nie mogą pozwolić sobie na zapłacenie za poradę w kancelarii adwokackiej, między innymi dla osób młodych, seniorów, dużych rodzin, osób korzystających z pomocy społecznej. Darmowe porady prawne organizowane przez samorządy nie są skierowane do firm.

Dokładne informacje o tym, jak uzyskać porady prawne za darmo, można znaleźć na stronach podmiotów, które je oferują.