Piękne poddasze - ABC aranżowania strychu i wybierania dachu

Piękne poddasze – ABC aranżowania strychu i wybierania dachu

Piękne poddasze - ABC aranżowania strychu i wybierania dachu

Pokoje lub gabinety na poddaszu z roku na rok stają się coraz popularniejsze. Dzięki nowoczesnym metodom projektowania i budowy możemy niskim kosztem stworzyć ze strychu modne i ciekawe pomieszczenie do użytku. Jednak na co zwrócić szczególną uwagę podczas aranżowania? Jakie materiały budowlane będą najlepsze? W tym tekście poznasz odpowiedź na te pytania.

Od czego zacząć aranżowanie pokoju na poddaszu?

Poddasze zazwyczaj kojarzy nam się z ciemnym i nieprzyjemnym miejscem, dlatego projektując pokój w tym pomieszczeniu, musimy szczególną wagę przyłożyć do oświetlenia, najlepiej naturalnego.

Z pomocą przyjdzie nam także odpowiednie ustawienie schodów w stosunku do punktu, z którego padać będzie światło. Dzięki temu poświata rozprzestrzeni się nie tylko po pomieszczeniu na strychu, ale również na schodach. To z kolei sprawi, że cały pokój będzie jasny i przestronny.

Druga kwestia to rodzaj i materiał, z jakiego położony będzie dach na naszym przyszłym domu. Jak wiadomo, najlepszy na poddasze będzie dach wielospadowy, który pozwoli maksymalnie zagospodarować przestrzeń na środku strychu i jednocześnie po bokach, nada mu klimatu dzięki skosowi.

Jednak to również nie koniec. Następna ważna rzecz to docieplenie poddasza. Najlepiej wykonać je od razu przy budowie lokalu. Ocieplenie z wełny mineralnej to najlepsza inwestycja, ponieważ najwięcej ciepła ucieka nam przez dach, co w praktyce oznacza, że najchłodniejszym  miejscem jest zawsze poddasze.

Jaki dach wybrać, by dom z poddaszem był funkcjonalny?

Jeśli zdecydujmy się na dach wielospadowy musimy wziąć pod uwagę, że doświetlenie pokojów na poddaszu będzie o wiele trudniejsze. Kolejna kwestia to oczywiście docieplenie, tak jak zostało już wcześniej wspomniane, jest ono bardzo ważne, by zaoszczędzić energię.

Inna kwestia to to, jaka blachodachówka zostanie wykorzystana do zewnętrznego pokrycia dachu. Blacha dachowa http://glinmet.pl/ znajdująca się w ofercie Glinmetu, jest wykonana z materiałów najwyższej jakości, a dzięki szerokiej gamie materiałów do wyboru, możemy szybko znaleźć odpowiednią w bardzo dobrej jakości i niskiej cenie.

Poza tym warto wspomnieć, że zakup blachodachówki powinien być przemyślany i nie warto go pozostawiać przypadkowi.