Na czym polega fenomen metody Callana?

Na czym polega fenomen metody Callana?

Na czym polega fenomen metody Callana?Metoda Callana w ostatnich latach stała się bardzo popularna w Polsce, wielu ludzi o niej słyszało, ale niewielu tak właściwie wie, na czym ona polega. I co ją wyróżnia na tle innych metod nauczania języka angielskiego.

Co to jest metoda Callana?

Bezpośrednia metoda nauki języka angielskiego, która polega na szybkiej wymianie zdań między lektorem a uczniem. Lektor zadaje pytanie, a uczeń musi od razu udzielić rozbudowanej odpowiedzi, używając zwrotów, które były używane na poprzednich zajęciach. Kiedy uczeń ma problem i nie może sobie przypomnieć, nauczyciel mu pomaga w sformułowaniu odpowiedzi. Lektorzy narzucają bardzo wysokie tempo zajęć, mówiąc z szybkością 240 słów na minutę. Dzięki temu słuchacze szybciej przyswajają nowe zwroty. Największą zaletą tej metody jest nacisk na mowę oraz to, że uczy myślenia w języku angielskim. Dzięki temu pomaga pozbyć się bariery językowej oraz strachu przed mówieniem. Nie chodzi tu o to jak należy coś powiedzieć, aby było zbudowane poprawnie gramatycznie. Tylko co powiedzieć, aby druga osoba nas zrozumiała.

Jakie są jej zalety?

Niewątpliwie jej największą zaletą jest to, że pozwala pokonać nieśmiałość oraz strach przed mówieniem po angielsku. Niestety wielu ludzi ma z tym problem i nie potrafi się przełamać, dlatego często wolą po prostu nie mówić nic. Metoda Callana z pewnością pomoże pokonać tą barierę i sprawi, że problemy z konwersacją odejdą w niepamięć. Wyćwiczy zdolność myślenia po angielsku, dzięki czemu z łatwością będzie można się przestawić i używać języka obcego, tak jak swojego ojczystego.

A jakie wady?

W zasadzie wadę ma tylko jedną – nie jest tu kładziony nacisk na gramatykę czy poprawną pisownie. Uczy tylko, a raczej aż, mówić.

Jak się uczyć?

W ostatnich latach powstało wiele szkół gdzie można uczyć się angielski Częstochowa http://tarkowski.edu.pl/ właśnie metodą Callana. Bardzo ważne jest to, że podczas takich zajęć, uczniowie udzielają się w takim samym stopniu. Lektor tak dzieli czas, że każdy mówi tyle samo – co jest rzadko spotykane w innych metodach nauczania.