Ładne zęby - dobra praca?

Ładne zęby – dobra praca?

Ładne zęby - dobra praca?Mało kto zdaje sobie sprawę, że wygląd naszego uzębienia ma wpływ na to, czy uda nam się zdobyć wymarzoną posadę czy dostać awans. Jak cię widzą, tak cię piszą – mówi stare powiedzenie i w tym przypadku jest ono jak najbardziej trafne.

Dlaczego tak się dzieje?

Uśmiech oraz to, jak on wygląda, ma ogromne znaczenie w kontaktach międzyludzkich, bo przecież podczas rozmowy zawsze patrzymy drugiej osobie właśnie na usta. Również podczas rozmowy kwalifikacyjnej coraz więcej pracodawców zwraca uwagę na zęby osoby starającej się o konkretne stanowisko. I nie ma co się oszukiwać, ale szefowie do reprezentowania firmy chętniej zatrudniają osoby nie tylko kompetentne, ale też o nienagannej aparycji, z zadbanymi zębami i świeżym oddechem. Tak, tak – oddechem, bo jama ustna pełna ubytków nie tylko wygląda nieestetycznie, ale próchnica jest też przyczyną brzydkiego zapachu z ust. Jeśli już podczas rozmowy kwalifikacyjnej „zabijamy” oddechem, jest niemal pewne, że możemy pożegnać się z posadą.

Pokaż swój uśmiech, a powiem ci…jaki jesteś

Równe, zadbane zęby o ładnym kolorze, kojarzą się z kimś, kto o siebie dba. Dlatego piękny uśmiech odgrywa tak ważną rolę nie tylko w życiu prywatnym, ale też zawodowym. Do tego osoby, które często się uśmiechają, ponieważ nie wstydzą się wyglądu swojego uzębienia, są postrzegane jako bardziej przebojowe i pewne siebie. I właśnie takich pracowników szukają pracodawcy. Mimo że nikt nie mówi tego wprost, to jednak podczas rekrutacji większe szanse mają osoby schludnie ubrane, o nienagannym uśmiechu.

Jak możemy poprawić swój uśmiech?

Piękny uśmiech nie oznacza oczywiście, że mamy zaciągać kredyt i wstawiać implanty czy też korony na wszystkie zęby. Wystarczy, że będziemy odpowiednio dbać o higienę jamy ustnej i odwiedzać regularnie dobrego stomatologa Radom https://koronadent.p , który wyleczy wszystkie ubytki. Jeśli na naszych zębach pojawiły się przebarwienia, dobrym rozwiązaniem będzie wybielanie zębów Radom, zabieg ten przywróci biel naszym zębom.