Ładne zęby – dobra praca?

Mało kto zdaje sobie sprawę, że wygląd naszego uzębienia ma wpływ na to, czy uda nam się zdobyć wymarzoną posadę czy dostać awans. Jak cię widzą, tak cię piszą – mówi stare powiedzenie i w tym przypadku jest ono jak najbardziej trafne.

Dlaczego tak się dzieje?

Uśmiech oraz to, jak on wygląda, ma ogromne znaczenie w kontaktach międzyludzkich, bo przecież podczas rozmowy zawsze patrzymy drugiej osobie właśnie na usta. Również podczas rozmowy kwalifikacyjnej coraz więcej pracodawców zwraca uwagę na zęby osoby starającej się o konkretne stanowisko. I nie ma co się oszukiwać, ale szefowie do reprezentowania firmy chętniej zatrudniają osoby nie tylko kompetentne, ale też o nienagannej aparycji, z zadbanymi zębami i świeżym oddechem. Tak, tak – oddechem, bo jama ustna pełna ubytków nie tylko wygląda nieestetycznie, ale próchnica jest też przyczyną brzydkiego zapachu z ust. Jeśli już podczas rozmowy kwalifikacyjnej “zabijamy” oddechem, jest niemal pewne, że możemy pożegnać się z posadą.

Pokaż swój uśmiech, a powiem ci…jaki jesteś

Równe, zadbane zęby o ładnym kolorze, kojarzą się z kimś, kto o siebie dba. Dlatego piękny uśmiech odgrywa tak ważną rolę nie tylko w życiu prywatnym, ale też zawodowym. Do tego osoby, które często się uśmiechają, ponieważ nie wstydzą się wyglądu swojego uzębienia, są postrzegane jako bardziej przebojowe i pewne siebie. I właśnie takich pracowników szukają pracodawcy. Mimo że nikt nie mówi tego wprost, to jednak podczas rekrutacji większe szanse mają osoby schludnie ubrane, o nienagannym uśmiechu.

Jak możemy poprawić swój uśmiech?

Piękny uśmiech nie oznacza oczywiście, że mamy zaciągać kredyt i wstawiać implanty czy też korony na wszystkie zęby. Wystarczy, że będziemy odpowiednio dbać o higienę jamy ustnej i odwiedzać regularnie dobrego stomatologa Radom https://koronadent.p , który wyleczy wszystkie ubytki. Jeśli na naszych zębach pojawiły się przebarwienia, dobrym rozwiązaniem będzie wybielanie zębów Radom, zabieg ten przywróci biel naszym zębom.