Jak szybko rozliczyć PIT 2018?

Jak szybko rozliczyć PIT 2018?

30 kwietnia, czyli ostateczny termin składania zeznań podatkowych dotyczących większości obywateli, zbliża się wielkimi krokami. Jeżeli nie chcesz więc, tuż przed majówką, stresować się, że nie zdążysz na czas, koniecznie przeczytaj ten artykuł, by dowiedzieć się, jak szybko rozliczyć swojego PIT-a, bez wychodzenia z domu po druki. Wyjaśnimy również, dlaczego warto wypełnić PIT-a online i jak zrobić to bezpiecznie.

Każdy z nas wie, że z urzędem skarbowym lepiej nie zadzierać i regulować należności podatkowe w terminie. Jednak z drugiej strony, jesteśmy tak zabiegani, że tego typu sprawy załatwiamy na ostatnią chwilę. Mimo wszystko, dobrze jest wygospodarować w swoim kalendarzu choć 30 minut, by wypełnić formularz PIT online, wydrukować go i zamiast stać w kolejce, udać się do urzędu pocztowego i nadać go właśnie w ten sposób. Możemy również zrobić to w fiskusie, ale często długość oczekiwania w kolejce do urzędnika jest nieporównywalnie dłuższa od tej w kolejce do kasy oddziału pocztowego. Jak więc szybko i przede wszystkim poprawnie wypełnić PIT?

Program PIT dla zabieganych

Zamiast udać się do urzędu po puste wnioski, lepiej pobrać program PIT, w którym wypełnimy rubryki, szybko dokonamy ewentualnej korekty i następnie całą dokumentację wydrukujemy. Program taki możemy pobrać na tej stronie internetowej http://urzadskarbowy24.pl.

Takie narzędzia posiadają wszystkie obowiązujące w danym roku podatkowym deklaracje, komplety załączników oraz formularze NIP. Poza tym możemy w nich rozliczyć dowolną ilość osób, czyli pomóc na przykład sąsiadom lub członkom rodziny. Możemy również wypełnić swojego PIT-a online, czyli bez instalowania programu na komputerze, co często jest dużym ułatwieniem, gdy nie posiadamy prywatnego laptopa i chcemy szybko mieć z głowy rozliczenie z fiskusem. Pamiętajmy, by zapisać w kalendarzu termin składania zeznań podatkowych, ponieważ za zwłokę, może zostać na nas nałożona grzywna, mandat, karne odsetki lub nawet pozbawienie wolności za uchylanie się od obywatelskiego obowiązku podatkowego.