Mała sypialnia – jak urządzić ją funkcjonalnie?

Mała sypialnia – jak urządzić ją funkcjonalnie?

Mała sypialnia – jak urządzić ją funkcjonalnie?

Zastanawiasz się, jak funkcjonalnie zaaranżować swoją sypialnię? Chcesz, by była przytulna, ale jednocześnie na tyle przestronna, by można było swobodnie się w niej poruszać? Małe mieszkania zmuszają nas do znajdowania praktycznych rozwiązań, które z małej przestrzeni czynią funkcjonalne pomieszczenie. O tym, jak urządzić mikro sypialnię z miejscem do przechowywania i wygodnym łóżkiem, przeczytasz w tym artykule.

Maksymalne wykorzystanie miejsca w sypialni

Kluczową rolę w małej sypialni pełnią trzy elementy – łóżko, szafa i drzwi. To od nich zależy, czy to pomieszczenie będzie ustawne i przestronne na tyle, by nie wydawało się, że pokój jest zagracony. Dlatego możesz wykorzystać modny patent – sucha zabudowa to idealny pomysł na stworzenie szafy. Nie będzie zajmowała tyle miejsca, co standardowy mebel, ale będzie też na tyle wygodna, że zmieścisz w niej wszystkie ubrania i akcesoria. Staraj się również maksymalnie ograniczyć meble i przedmioty w okolicach drzwi. Wtedy pokój nie będzie wydawał się na zagracony. Kolejna kwestia, czyli łóżko. Jaki model idealnie się sprawdzi? Na co zwracać uwagę przy zakupie? Sprawdzimy to poniżej.

Łóżko do małej sypialni – najlepszy model

Obecnie prym wiodą duże łóżka kontynentalne. Mają swoje zalety, co szczególnie widać na przykładzie umieszczenia ich w małej sypialni. Posiadają pojemnik na pościel i duży, wygodny zagłówek. Osoby, które lubią czytać przed snem lub chcą delektować się lekturą w zaciszu swojej sypialni, nie muszą już kupować dodatkowego fotela. Dzięki zagłówkowi, siedzenie lub półleżenie na łóżku kontynentalnym jest przyjemnością. Miękkie i delikatne obicie sprawia, że nic nie wbija nam się w plecy i możemy zachować prawidłową postawę ciała. Z kolei pojemnik na pościel, umożliwia schowanie jej na dzień do środka i rozłożenie na łóżku narzuty wraz z ozdobnymi poduszkami. Wtedy pokój do spania, może zamienić się w kącik czytelniczy lub naszą oazę do medytacji czy chwili dla siebie. Kupując łóżko nie zapomnij o akcesoriach. Kołdra 200×200, wygodne poduszki i miękka pościel – znajdziesz je w tym sklepie online: https://expertsnu.pl/.