usuwanie hemoroidow

Laserowe usuwanie żylaków – dlaczego warto na nie stawiać?

usuwanie hemoroidow

Laserowe usuwanie żylaków odbytu to jeden z najpopularniejszych sposobów na pozbycie się hemoroidów. Choroba hemoroidalna może skutecznie odebrać radość życia. Dzięki laseroterapii można w szybkim czasie cieszyć się rezultatami.

Laserowe usuwanie żylaków – dla kogo?

Najskuteczniejszą dostępną obecnie metodą leczenia hemoroidów jest laserowe usuwanie żylaków katowice. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym, przy obecności lekarza anestezjologa. Skierowanie na zabieg, poprzedzają badania dokonane przez proktologa, których celem jest określenie stopnia zaawansowania choroby.

Choroba hemoroidalna ma cztery stopnie zaawansowania. Laserowe usunięcie żylaków odbytu odbywa się w II stopniu zaawansowania choroby. W tym stopniu pojawia się nie tylko świąd i ból, ale również silne krwawienie podczas wypróżniania. Dodatkowo hemoroidy mogą wypadać podczas parcia. Głównym celem zabiegu jest zniszczenie naczyń, doprowadzających krew do żylaków odbytu. Nie mając dopływu krwi, w końcu obumierają.

Jak wygląda przebieg zabiegu?

Laserowe usuwanie przetok odbytowych jest zabiegiem bezbolesnym i bezkrwawym. W zasadzie prawdopodobieństwo wystąpienia powikłań jest znikome. Pacjent po zabiegu może wrócić do swoich codziennych zajęć.

Do zabiegu usuwania hemoroidów, wykorzystuje się laser CO2. Podczas zabiegu lekarz wykonuje tak zwaną fotokoagulację u podstawy żylaka. Laser nakierowuje się w miejsce, gdzie naczynie doprowadzające krew zostaje zamknięte, a guzki w ciągu kilku dni “cofają się”. Zabieg laserowego usuwania hemoroidów, pozwala na uniknięcie w przyszłości problemów z guzkami krwawniczymi. Całkowity efekt terapeutyczny jest widoczny po 6-8 tygodniach.

Dużą zaletą laserowego usuwania hemoroidów jest precyzja i brak uszkodzeń śluzówki czy mięśni zwieracza odbytu. Podczas zabiegu nie ma zostaje wykonane cięcie. Oznacza to, że rana nie musi być zszywana. Nie pojawia się więc, kolejny dyskomfort dla pacjenta.