modna sypialnia

Lamele na filcu – najlepszy wybór do Twojej sypialni

modna sypialnia

Aranżowanie wnętrz jeszcze nigdy nie było tak proste, jak obecnie. Na rynku znajdziemy bowiem mnóstwo elementów wykończeniowych, których możemy użyć w niemal każdych warunkach. Wśród nich na uwagę zasługują lamele, w tym w szczególności na filcu, które oprócz nowoczesnego designu, są wyjątkowo praktyczne. Sprawdźmy, dlaczego jest to idealne rozwiązanie między innymi do sypialni!

Lamele to bez wątpienia jeden z największych hitów ostatnich lat. Dekoracja tego typu jest świetną alternatywą dla tapet, fototapet, betonu architektonicznego i przede wszystkim dla tradycyjnego malowania ścian farbą. Zobaczmy, gdzie i jak zamontować lamele na filcu, aby w pełni wykorzystać ich potencjał.

Lamele na filcu – jakie są ich największe zalety?

filc lamelowy

Producenci lameli robią wiele, aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów. Co rusz na rynku pojawiają się więc kolejne warianty kolorystyczne, ale również powstają niezwykle praktyczne rozwiązania, które z czasem zyskują na uznaniu. Jednym z nich są właśnie lamele na filcu, które stanowią nie tylko ciekawy element ozdobny, dzięki któremu wnętrze nabiera charakteru, ale również są bardzo funkcjonalne. Ich największym atutem jest przede wszystkim to, że skutecznie wygłuszają pomieszczenie, zarówno z dźwięków wychodzących, jak i dochodzących oraz redukują efekt echa. Lamele te mają różny format, budowę, wymiary, dlatego każdy powinien znaleźć coś dla siebie, tym bardziej jeśli lubi się eksperymentować z różnymi rozwiązaniami.

Jak wykorzystać lamele na filcu w sypialni?

lamele w sypialni

Jednym z pomieszczeń, w których warto zastosować lamele akustyczne na filcu, jest oczywiście sypialnia, a więc miejsce relaksu i odpoczynku. Lamele pasują do niemal każdego stylu aranżacyjnego (m.in. loftowy, nowoczesny, skandynawski, glamour itd.), a szeroki wybór wariantów kolorystycznych sprawia, że można dopasować je do dowolnej gamy barw. Lamele można zamontować m.in. na ścianie sąsiadującej z łóżkiem, a nawet potraktować je jako uzupełnienie lub alternatywę dla wezgłowia. W zależności od indywidualnych kryteriów, lamele na filcu mogą stać się głównym elementem wykończenia wnętrza, ale także być tłem dla pozostałych ozdób i niejako uzupełniać całą aranżację.

Gdzie najlepiej kupić lamele?

plyta lamelowa

Najlepszym rozwiązaniem jest zamówienie lameli online, z szybką i bezpieczną dostawą. Należy jednak zwrócić uwagę na renomę danego sklepu oraz opinie innych klientów. W asortymencie znajdziemy zazwyczaj nie tylko standardowe lamele na płycie czy filcu, ale również kwadratowe panele akustyczne, które mają wymiar 60 na 60 cm i można montować je na ścianie tworząc pionowe czy poziome linie, a nawet dowolny wzór. Zanim jednak złożymy zamówienie, warto dokonać dokładnych pomiarów i zastanowić się nad tym, jaki konkretnie efekt chcemy uzyskać. W razie jakichkolwiek pytań najlepiej skontaktować się bezpośrednio z przedstawicielem sklepu, który rozwieje wszelkie wątpliwości i wskaże najlepszą możliwą opcję, która sprawdzi się w danym przypadku.