Jak pokonać wstyd przed wizytą u seksuologa?

Jak pokonać wstyd przed wizytą u seksuologa?

Jak pokonać wstyd przed wizytą u seksuologa?

Kiedy dopadają nas problemy w sferze intymnej, próbujemy sami je jakoś rozwiązać, ale niestety często nie przynosi to spodziewanego efektu. Rozmowy z partnerem nic nie pomagają, a wszystkie inne dostępne metody zawodzą, pojawia się myśl – a może tak udać się do specjalisty? Jednak paraliżuje strach i…wstyd, bo ciężko jest wyobrazić sobie, że można zwierzać się ze swojego życia seksualnego przed kimś obcym. Zwłaszcza mężczyźni mają z tym niemały kłopot, ponieważ wydaje im się to mało męskie. Niepotrzebnie, bo seksuolog to specjalista jak każdy inny. Dziś podpowiemy, jak pokonać ten wstyd i jakie korzyści przyniosą takie spotkania.

Nie taki seksuolog straszny, jakby się mogło wydawać

Kiedy boli ząb – idziemy do dentysty, a z rozkładającą nas grypą od razu udajemy się do lekarza rodzinnego. I nikogo to nie dziwi, nikt nie czuje wstydu, bo lekarz jest przecież od tego żeby pomóc, prawda? Dlaczego więc kiedy pojawiają się problemy z naszym życiem seksualnym lub kiedy zauważamy, że zaczyna ono odbiegać od normy, to unikamy kontaktu z lekarzem? Wolimy sami szukać rozwiązań? Przyczyn takich problemów może być wiele, a seksuolog Częstochowa http://andrzejkubat.pl/ pomoże je rozwiązać, a jeśli będzie trzeba, to wystawi skierowania do innych specjalistów. Jak więc pokonać wstyd przed taką wizytą? Podejdźmy do tego jak do wizyty u każdego innego lekarza, tylko przedmiot rozmowy będzie troszkę inny, ale jakby na to nie patrzeć, to przecież chodzi o nasze zdrowie.

Jakie korzyści przyniesie nam taka terapia?

Wizyty u lekarza „od seksu” przyniosą wiele korzyści, nie tylko w naszej sferze seksualnej, ale odmieni nasze życie. Zaburzeń w sferze intymnej może być wiele, a ich podłoże ma wiele przyczyn, a specjalista pomoże znaleźć rozwiązanie. Jeżeli będzie trzeba to skieruje na konsultacje z innymi lekarzami, ponieważ czasami problemy seksualne mogą wynikać z innych problemów zdrowotnych. Kiedy zostaną one wyeliminowane, seksuolog pomoże naprawić relacje między partnerami i przyczyni się do tego, że znowu będą mogli cieszyć się seksem.