Kupujesz komputer używany? Zwróć uwagę na kilka kwestii

Kupujesz komputer używany? Zwróć uwagę na kilka kwestii

laptop-1483974_960_720Kiedy potrzebujemy nowego komputera, stajemy przed pytaniem, czy kupić komputer nowy czy używany. Dochodzą tu oczywiście kwestie finansowe. Nie każdego stać na nowy sprzęt. Na szczęście nawet na rynku komputerów używanych możemy znaleźć perełki, które sprostają naszym wymaganiom. Na co jednak musimy zwrócić uwagę?

Czego potrzebujesz?

Kupując komputer, niezależnie od tego, czy ma być to nowy czy używany sprzęt, warto przede wszystkim zastanowić się, czego właściwie potrzebujemy. Komputer to nasze narzędzie pracy? A może zamierzamy oglądać na nim filmy lub jesteśmy zapalonymi graczami RPG? W zależności od tego, do czego będziemy używać komputer, powinniśmy wybrać sprzęt z odpowiednimi parametrami. Dla graczy liczy się szybka karta graficzna, dla ludzi biznesu wytrzymałość i bezpieczeństwo, dla ludzi interesujących się tworzeniem muzyki – dobra karta dźwiękowa. Nie patrzmy więc na komputer jako na coś, czym chcemy szpanować. Nie musi on być wcale najnowszą zdobyczą technologiczną. Ważne, żeby był dostosowany do nas. Jeśli nie stać nas na „nówkę”, warto rozejrzeć się za sprzętem używanym, który często ma przyzwoite parametry i przystępną cenę.

Komputery używane – na co zwrócić uwagę?

Przed zakupem komputera przede wszystkim warto dokładnie przestudiować wszelkie oferty. Niestety nie trudno o oszustów, którzy sprzedają sprzęt uszkodzony czy nawet kradziony. Jeśli np. cena komputera na danej aukcji jest znacznie niższa niż u innych sprzedawców, powinno to wzbudzić w nas podejrzenia. Nikt normalny nie sprzeda komputera za 1/3 ceny tłumacząc, że to nietrafiony prezent. Warto też żądać od sprzedawcy okazania dowodu zakupu komputera.

Jeśli już wybierzemy daną ofertę, przed kupnem komputera powinniśmy sprawdzić jego stan – wygląd obudowy, kondensatorów, zasilacza czy portów USB. Warto również wcześniej poszukać na forach internetowych, czy nie występują jakieś problemy z danym komputerem. Może się okazać, że kupujemy komputer, w którym często psuje się jakiś podzespół. Sprawdźmy również licencję legalności oprogramowania oraz kartę gwarancyjną.

Jeśli interesują Was komputery używane, sprawdźcie oferty na stronie: http://www.servecom.pl/.