Konto indywidualne na miarę Twoich potrzeb / konto indywidualne

Konto indywidualne na miarę Twoich potrzeb / konto indywidualne

Konto indywidualne na miarę Twoich potrzeb / konto indywidualneOkazuje się, że nawet 77% Polaków posiada przynajmniej jedno konto indywidualne. Statystyki jasno wskazują, że banki prowadzą łącznie ponad 38 milionów takich rachunków. Jak wybrać taki, który spełnia nasze osobiste potrzeby? Przecież banki konkurują ze sobą poprzez oferowanie coraz korzystniejszych warunków. Przedstawiamy cechy dobrego konta, na które najczęściej Polacy zwracają uwagę.

Polacy liderami nowoczesnej bankowości

Przede wszystkim trzeba podkreślić, Polacy są liderami, jeśli pod uwagę weźmiemy wszystkich mieszkańców całej Europy. Chodzi oczywiście o chęć i częstotliwość wykorzystywania mobilnej bankowości. Doceniamy konto indywidualne, które może być zarządzane przez dedykowaną platformę online. Doceniamy również przypisane do takich rachunków karty płatnicze z możliwością płatności zbliżeniowych.

Fakt, że Polacy chcą korzystać z innowacyjnych rozwiązań bankowych, sprawia, że same instytucje bankowe oferują coraz to bardziej mobilne rachunki. Dzisiaj bez wychodzenia z domu możemy realizować płatności, robić przelewy, zakładać lokaty, a nawet inwestować własne pieniądze podejmując pewne ryzyko inwestycyjne.

Konto indywidualne za darmo

Polacy nie chcą już płacić na konto w banku. Same instytucje bankowe przyznają za to, że konto indywidualne już dawno przestało być produktem, na którym się zarabia. Dzisiaj jest to raczej wabik do nabywania innych produktów banku.

Konto w banku ma być nie tylko założone za darmo, ale nie mogę generować też innych kosztów już w trakcie jego obsługi. Darmowe ma być więc jego prowadzenie, wypłaty gotówki z bankomatów, realizacja przelewów. Nie chcemy płacić za nic, co wiąże się z zarządzaniem finansami poprzez wirtualny rachunek w banku.

Konto w banku, by zyskać bonusy

Nie dość, że nie chcemy płacić za obsługę konta bankowego, to jeszcze liczymy na dodatkowe korzyści, jakie mogą wynikać z wyboru konkretnego banku, w którym takie jest prowadzone. Coraz częściej konto indywidualne wiąże się z bonusami. Banki oferują na przykład rabaty za dokonywanie zakupów przypisaną do rachunku kartą płatniczą w poszczególnych punktach handlowych. Za otwarcie konta proponują premie finansowe albo nagrody rzeczowe.

I to nie wszystko. Korzystne są nierzadko produkty połączone. Mowa tutaj o koncie indywidualnym i zakładanym dodatkowo koncie oszczędnościowym na atrakcyjnych warunkach albo lokacie z wyższym niż standardowo oprocentowaniem.

Jak wybierać najlepsze konto bankowe?

Nie da się jednoznacznie wskazać jednego, najlepszego konta indywidualnego. Każdy klient banku powinien samodzielnie określić swoje potrzeby, a dopiero potem dokonywać wyboru. Dla jednych liczyć się będzie brak kosztów, ale inni postawią na przykład na komfortową obsługę klienta. Przed wyborem konkretnego rachunku wato z całą pewnością zerknąć na ranking najlepszych kont bankowych. Takie zestawienie pomoże w podjęciu ostatecznej decyzji.