Jak skutecznie docieplić dom?

Jak skutecznie docieplić dom?

Jak skutecznie docieplić dom?

Docieplenie naszego domu jest bardzo ważną kwestią w życiu wielu z nas. Dom, który jest docieplony w prawidłowy sposób, stanowi dużą oszczędność energii, a co za tym idzie, obniża koszty swojego utrzymania. Jeśli szukasz skutecznego sposobu na docieplenie swojego domu, bardzo dobrym sposobem jest termoizolacja. W poniższym artykule dowiesz się, co warto wiedzieć na jej temat przed rozpoczęciem prac.

Termoizolacja ‒ przydatne informacje

Docieplenie budynków, które zostało wykonane w sposób prawidłowy, będzie skutecznie chronić nas przed upałami w trakcie lata i minusowymi temperaturami zimą. Co więcej, stosując termoizolację, w znaczącym stopniu możesz przyczynić się do zmniejszenia emisji zanieczyszczeń w środowisku, a Twoje zewnętrzne ściany zyskają estetyczny wygląd. 

Jak podają eksperci, najwięcej ciepła ucieka z naszego domu przez zewnętrzne ściany budynku. Jednak nie tylko one są odpowiedzialne za straty ciepła, bowiem wpływ mają na to wszystkie „przegrody” budynku, którymi są okna, dach, a także piwnica. Dlatego też chcemy poprawić jakość energetyczną naszego budynku, powinniśmy zastosować ocieplanie kompleksowe, łącznie z ociepleniem poddasza i wymianą okien.

Styropian czy wełna mineralna ‒ co najlepsze do ocieplania?

Styropian i wełna mineralna to materiały, które najlepiej sprawdzą się w przypadku termoizolacji budynków. Są do siebie podobne pod względem energooszczędności, jednak zdecydowanie niższa cena styropianu sprawia że to on jest produktem wybieranym częściej.

Styropian

Cechuje się wysoką izolacyjnością termiczną i niską nasiąkliwością wody. Ponadto posiada dużą wytrzymałość mechaniczną, nie zawiera substancji szkodliwych dla zdrowia i jest odporny na działanie grzybów, bakterii czy pleśni. 

Wełna mineralna

Cechuje się wysoką ognioodpornością, dlatego też zaleca się jej stosowanie w budynkach użyteczności publicznej. Sprawdza się świetnie w przypadku budynków, w których panuje duża wilgotność. Ponadto dzięki wysokiej izolacyjności akustycznej wełna mineralna sprawdzi się bardzo dobrze do ocieplania budynków usytuowanych w pobliżu miejsc, w których panuje duże natężenie hałasu.

Po więcej informacji na temat termoizolacji zapraszamy na stronę: https://termobud.com.pl/.