Jaki sylwester taki nowy rok! Rozpocznij nowy rok wycieczką do Peru na sylwestra

Lato w pełni, a my już myślimy o sylwestrze! Dlaczego? Bo, aby ostatni dzień starego roku przeżyć naprawdę wyjątkowo, należy wszystko dokładnie i z odpowiednim wyprzedzeniem zaplanować. A, że oferta jest niecodzienna, to nie sposób przejść wobec niej obojętnie.

Sylwester pełen wrażeń?

Macie już dość tradycyjnych domówek, potańcówek na sali czy w klubie, wyjścia do centrum miasta, tłumów w Zakopanem i innych górskich miejscowościach? Co roku jest ta sama muzyka i to samo jedzenie. Właściwie scenariusz znacie na pamięć i mechanicznie odtwarzacie każdy szczegół tego niby wyjątkowego wieczoru. W tym roku może być inaczej! Sylwestra można połączyć… z zagranicznymi wakacjami! Wyjazdowe świętowanie Nowego Roku będzie doskonałym oderwaniem od rzeczywistości.

Nowy Rok w Peru

W czasach, gdy świat nie stawia przed nami żadnych barier, sylwester może być naprawdę wyjątkowy. Wyobraźcie sobie szampańską zabawę w jednej z europejskich stolic czy egzotycznym kurorcie! A jeśli wyjazd połączony jest ze zwiedzaniem, to już w ogóle możemy poczuć się jak w bajce. A właśnie takie atrakcje zapewnią nam sylwestrowe wakacje w Peru!

Wyobraźcie sobie wycieczkę do dawnego Imperium Inków! Podczas cudownej podróży odkryć można wspaniałość bogactwa przyrodniczego, zakochać się w peruwiańskiej muzyce i zasmakować tamtejszej kuchni. Uczestnicy szesnastodniowej wycieczki na miejscu w Limie meldują się dzień przed sylwestrem. 31 grudnia zaplanowano wycieczkę motorówką na wyspy Ballestas, gdzie znajdują się ogromne kolonie egzotycznych ptaków oraz lwów morskich. Wieczór sylwestrowy odbędzie się natomiast w restauracji hotelowej. Nie zabraknie wyśmienitego jedzenia, doskonałej muzyki oraz oczywiście wystrzałowego szampana. Poza tym w programie całej wycieczki jest też między innymi zwiedzanie Arequipy, drugiego co do wielkości miasta Peru zwanego „Białym Miastem” czy zwiedzanie centrum Peru. Ty, którzy kochają piękne widoki, z pewnością zaciekawi przejazd doliną rzeki Colca, gdzie znajduje się jeden z najgłębszych na świecie kanionów (do 3200 m głębokości). Ponadto w programie wyjazd na punkt widokowy – Krzyż Kondorów, skąd widać kanion Colca w całej okazałości – wizyta w uroczej wiosce Maca oraz wycieczka do Puno, miasta leżącego na brzegu owianego legendami Inków jeziora Titicaca. Ale na tym atrakcje się nie kończą. Czeka was jeszcze zwiedzanie La Paz – miasta będącego siedzibą władz Boliwii – przeprawa motorówkami przez jezioro Titicaca i dojazd do miasteczka Copacabana. Dla tych, którzy chcieliby poznać dawne kultury zaplanowano wycieczkę na pływające wyspy Uros, na których w chatkach zbudowanych z trzciny totora od czterech wieków żyją Indianie z plemienia Uru. Uczestnicy wycieczki kilka dni spędzą też w Cuzco, gdzie zwiedzą nie tylko miasto, ale i najbliższą okolicę. Oczywiście nie sposób wymienić wszystkie atrakcje i plany. Możemy jednak zapewnić, że niesamowite krajobrazy i fascynujące zabytki z pewnością będą zapierać dech w piersiach!

Pamiętajmy jednak, aby takiego sylwestra odpowiednio wcześnie zaplanować. Wystarczy to dobrze rozpracować, bo biorąc zaledwie kilka dni urlopu, możemy połączyć świętowanie Nowego Roku z podróżniczą pasją. Tego rodzaju wypad z pewnością zaskoczy waszych partnerów czy najbliższą rodzinę. Będzie stanowił oryginalny, ciekawy i niemal zawsze trafiony prezent.