Zajęcia indywidualne czy grupowe?

Zajęcia indywidualne czy grupowe?

Zajęcia indywidualne czy grupowe?Decyzja zapadła – od września bierzesz się za naukę języka obcego! Już nie ma odwrotu! Nurtuje Cię tylko jedno pytanie – co wybrać: lekcje indywidualne czy grupowe?

Zajęcia indywidualne

Odpowiedź wcale nie jest taka prosta. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb, preferencji oraz możliwości przyswajania wiedzy. Zarówno lekcje indywidualne, jak i grupowe mają swoje zalety. Zacznijmy więc od tych pierwszych. Na zajęcia indywidualne powinny przede wszystkim zdecydować się osoby, którym zależy na czasie. Lektor całą uwagę poświęca nam i naszym ewentualnym problemom. Co prawda cena jest wyższa, niż w przypadku kursu grupowego, ale też progres czasem potrafi znacznie wyprzedzić koszty. Może się bowiem okazać, że w ciągu kilku miesięcy opanujemy taki sam materiał, co uczestnicy zajęć grupowych w ciągu roku! Poza tym podczas nauki indywidualnej nie ma ograniczeń związanych ze ścisłymi terminami. Umawiamy się na zajęcia, wtedy kiedy rzeczywiście nam odpowiada i nie musimy dopasowywać grafiku do innych. Według indywidualnych potrzeb możemy też ustalić intensywności lekcji, a także ich długość. Zaletą jest też fakt, że nie musimy się wstydzić swoich błędów – to z pewnością przekona do kursu indywidualnego osoby, które czują się niezręcznie ujawniając swoja niekompetencję językową.

Zajęcia grupowe

Oczywiście jest też druga strona medalu – podczas zajęć grupowych mamy okazję sprawdzić, jak nam idzie nauka komunikacji po angielsku i porównać naszą wiedzę z innymi uczestnikami kursu. To doskonała motywacja – duch rywalizacji jest przecież bardzo istotnym elementem podczas każdej nauki. Na dodatek możemy konwersować z różnymi ludźmi – niejednokrotnie prowadzone są rozmowy grupowe. Zaletą niewątpliwie będzie też niższa cena. Podczas kursów grupowych mamy też okazję na zawarcie wielu nowych znajomości.

Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto więc poznać zarówno plusy, jak i minusy każdego rozwiązania i sprawdzić, które przeważają. O pomoc można również poprosić fachowców. Taką możliwość oferuje na przykład częstochowska szkoła Tarkowski. Po rozmowie, eksperci doradzą, który kurs języka angielskiego Częstochowa (http://tarkowski.edu.pl/) wybrać.