Jak utrzymać samochód w dobrym stanie przez długi czas?

Jak utrzymać samochód w dobrym stanie przez długi czas?

car-2220032_960_720Każdemu właścicielowi pojazdu (niezależnie od jago rodzaju czy marki), zależy na tym, aby zachować jego jak najdłuższą żywotność, przy możliwie jak najmniejszym wkładzie pieniężnym, a często również wkładzie własnym. Niestety nie jest to do końca możliwe, przede wszystkim dlatego, że o pojazd trzeba dbać, jeśli chcemy by służył nam przez długie lata. Będąc w posiadaniu samochodu (szczególnie jeśli jest to samochód używany), należy liczyć się z kosztami częstszych lub rzadszych napraw.

Jeżeli planujemy zakup auta, warto zastanowić się gdzie będziemy go parkować. Czy mamy do dyspozycji garaż, czy wyłącznie parking zewnętrzny. Jest to istotne nie tylko ze względu na ewentualną kradzież (co ostatnimi czasy bardzo często zdarza się na niestrzeżonych parkingach), ale również i trwałość pojazdu. Oczywiste jest bowiem, że warunki atmosferyczne wywierają duży wpływ na stan naszych samochodów. Duże nasłonecznienie, czy opady atmosferyczne (takie jak deszcz, śnieg, czy grad), a także częste przymarzanie na pewno nie oddziałują korzystnie na nasze auto. Zupełnie inaczej sprawa ma się, gdy mamy do dyspozycji własny garaż, jednak i w tym przypadku nie chroni to zupełnie naszego samochodu przed usterkami. Większość z nich zdarza się podczas jazdy, czy na skutek normalnego użytkowania. Trzymając samochód w garażu, na pewno jego lakier będzie w dużo lepszym stanie niż w przypadku parkowania na powietrzu, dużo mniejsze jest także ryzyko wystąpienia rdzy (której powstawanie wzmaga wilgotna atmosfera), nie mówiąc już o ewentualnych opadach gradu, które potrafią wyrządzić olbrzymie szkody naszym czterokołowcom.

Można by więc powiedzieć, że w najlepszym stanie są auta, którymi się nie jeździ. Nie są narażone na czynniki zewnętrzne, nie eksploatują się podczas jazdy etc. Nie jest to jednak do końca prawda. Faktem jest również, że nie kupujemy auta po to, by stało w garażu i po to by je podziwiać (choć może niektórzy i podziwiają), ale przede wszystkim po to by nim jeździć. Zadbajmy jednak o to, by nasz samochód parkować w garażu (jeśli to możliwe) oraz o to aby na bieżąco naprawiać pojawiające się (nawet niewielkie) usterki http://www.bmw-service-fialkowski.pl , ponieważ ma to znaczny wpływ na trwałość naszego samochodu oraz na nasze bezpieczeństwo.