wystroj wnetrz

Jak zamienić mieszkanie w luksusowy apartament?

wystroj wnetrzApartament to synonim prestiżu, luksusu i komfortu. Tego typu mieszkania zachwycają swoim wystrojem, zwykle stonowanym i subtelnym. Jeżeli pragniesz urządzić swoje mieszkanie w ekskluzywnym stylu lub odmienić je tak, by zyskało bardziej nowoczesnego wyglądu – dobrze trafiłeś! Podpowiadamy, na jakie elementy zwrócić uwagę przy wykańczaniu wnętrz, aby maksymalnie wykorzystać potencjał powierzchni.

Spis treści:

Ekskluzywne wnętrze – jak je zaaranżować?

Nowoczesne wykończenia wnętrz – podkreślona przestrzeń

Urządzanie apartamentu – ekskluzywne wyposażenie

Ekskluzywne wnętrze – jak je zaaranżować?

Luksusowo wykończony apartament jest w praktyce najczęściej efektem współpracy ze specjalistami od aranżacji wnętrz. Rozwiązanie to cieszy się coraz większą popularnością, gdyż pozwala na odciążenie właściciela z wielu obowiązków związanych z samym projektem wnętrza, zakupem materiałów wykończeniowych czy doborem rzetelnej ekipy remontowej, a następnie nadzorowaniem prac. Profesjonalne firmy deweloperskie specjalizujące się w ekskluzywnych aranżacjach, np. Decorproject, mają wieloletnie doświadczenie i niezbędną wiedzę. Współpraca z firmą wykończeniową tego typu to gwarancja najlepszej jakości materiałów wykończeniowych i sprzętów renomowanych producentów.

Nowoczesne wykończenia wnętrz – podkreślona przestrzeń

wystroj wnetrz

Słowo klucz dla apartamentów to zdecydowanie: otwarta przestrzeń. Z uwagi na swoją wyjątkowo dużą powierzchnię, apartamenty to idealne miejsca na zastosowanie nowoczesnych rozwiązań, takich jak urządzenie sypialni wraz z prywatną łazienką i ekskluzywną garderobą czy połączenie strefy wypoczynkowej salonu z kuchnią i jadalnią. Kuchnia, jadalnia i salon znajdują się zazwyczaj na jednej powierzchni, nie rozdzielonej ścianami, a umiejętnie podzielonej na poszczególne strefy z pomocą kolorystyki oraz różnorodności materiałów. Podobne rozwiązanie możemy zastosować przy urządzaniu sypialni z prywatną łazienką, oddzielając je jedynie fragmentem szklanej ściany. poczucie przestronności apartamentu możemy dodatkowo spotęgować stawiając na jasną kolorystykę wnętrza bądź przy zastosowaniu fototapet, dużej ilości luster. Przy wykończeniu wnętrz istotne jest oczywiście również odpowiednie oświetlenie.

Urządzanie apartamentu – ekskluzywne wyposażenie

wystroj wnetrz

Elegancki apartament wyróżnia się doskonałym wzornictwem i wykorzystaniem luksusowych, szlachetnych materiałów. Pomieszczenia nie pełnią jedynie funkcji użytkowych – dzięki swojej wyjątkowej estetyce stają się symbolem designu. W ekskluzywnym salonie, prócz wygodnej narożnej sofy ze skóry, doskonale sprawdzi się zatem komfortowy elegancki szezlong, a centralnym punktem może być nie telewizor, a biokominek, wnoszący przytulny nastrój w chłodne wieczory. Do sypialni dobieramy koniecznie wygodne łóżko typu king size, tapicerowane, drewniane lub kontynentalne – ale z wysokim, eleganckim wezgłówkiem, Łazienka z kolei zamienia się w domowe spa – pralka i kosmetyki zostają starannie ukryte, a pomieszczenie zachwyca designerskim wykończeniem.