Jak skutecznie nauczyć się angielskiego?

Jak skutecznie nauczyć się angielskiego?

hat-591973_640

Dobra znajomość języka angielskiego przydaje się nie tylko w pracy, ale również przy okazji różnych podróży i poszerzania horyzontów. Mimo to, wiele osób wciąż nie uważa swoich umiejętności za wystarczające. Można to zmienić, dobierając odpowiednią metodę nauki.

Jak uczy się dziecko?
Małe dziecko uczy się mówić przede wszystkim słuchając rodziców i poznając otaczający je świat. Opiekunowie pomagają nazywać na początku różne osoby i przedmioty, a z czasem potrzeby. W ten sposób pociechy stopniowo zaczynają mówić, na początku po słowie, potem tworząc zdania. Jednocześnie towarzyszy temu proces nauki myślenia w danym języku, co wiąże się z różnymi skojarzeniami. Na tej podstawie powstaje cały system myślowy, który jest zróżnicowany w zależności od języka. W ten sposób mówienie i pisanie zgodnie z gramatyką danego języka przychodzi naturalnie i nie wymaga większej refleksji nad budową zdania. Niestety, rzadko kiedy w nauce języków obcych stosuje się podobne metody, przez co często mówienie w obcym języku jest trudne i powoduje stres.

Nauka mówienia
Chcąc nauczyć się biegle posługiwać językiem angielskim, warto zapoznać się z ofertą różnych szkół językowych. Stosunkowo dobre efekty osiąga się przy nauczaniu metodą bezpośrednią. Dzięki temu, podobnie jak dziecko, uczymy się przede wszystkim myśleć po angielsku, co sprawia, że mówienie przychodzi szybko i nie powoduje stresu. Lekcje polegają przede wszystkim na konwersacjach, bez zbędnego skupiania się na gramatyce i budowie zdania. Nie ma również długich list ze słówkami do nauczenia się na pamięć, które później trudno wykorzystać w praktyce. W ten sposób każdy z kursantów błyskawicznie opanowuje umiejętności związane z mówieniem i rozumieniem ze słuchu, a z czasem również z czytaniem i pisaniem.

Dobór kursu
Jeśli chodzi o dobór odpowiedniego kursu, dużo zależy od indywidualnych potrzeb klienta. Zajęcia są prowadzone w takich godzinach, że nie przeszkadza to w karierze zawodowej. Co więcej, można wybrać, czy preferuje się naukę indywidualną czy też w grupie. Poziom kursu jest dopasowany do posiadanych już umiejętności, które są sprawdzane za pomocą krótkiego testu, dzięki czemu nie trzeba się martwić, że na zajęciach będzie zbyt trudno lub nie przyniosą one rezultatu. Szkoły językowe oferują też kursy specjalistyczne, skierowane głównie do pracowników biznesowych lub prawników.